Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chora agama brodata
Terrarium okSmile)To jeszcze na wszelki wypadek napisz co masz w srodku-a najważniejsza to uvb i temperatury.Chyba masz ok o ile dobrze pamiętam z tcp.
Jak ma 35 cm to nie jest żle na te ok.pół roku.
Jak wyzdrowieje to zobaczysz jak ruszy ze wzrostem.
Jeśli chodzi o to czy sama je-to bym się zdziwiła jakby jadła-więc się nie martwSmile)
Tak chore smoki jeszcze po wyleczeniu czasem dlugo nie chcą jeść bo się żle czują.
Najważniejsze że trochę lepiejSmile)
Odpowiedz
Podłoże piasek pustynny, żarówka exo-terra solar glo,(najlepsza w sklepie kosztowała 50 funtów)wymieniana 3 tygodnie temu,wcześniej była również podobnej jakości, ale jak zaczęły się problemy ze zdrowiem Stefana to wymieniłam na nową, bo bałam się,że to przez żarówkę. Temperatura na wyspie 40 stopni, w najchłodniejszym miejscu w dzień 25 stopni, w nocy spada do 21 (reguluje to termostat) Czasami spada wilgotnosć do 42 % ale zamówiłam kontroler wilgoci, aby regulować wilgotność, czekam aż przyjdzie. Także uważam,że warunki ma swietne zanim zaczęła chorować wilinkę miała co 2 tygodnie, rosła jak na drozdzach
Odpowiedz
Tak-warunki ma bardzo dobreSmile)
Zacznie rosnąć jak wyzdrowieje-zobaczysz!A jeszcze napisz jaka to uvb,bo powinna być 10.0 i najlepiej 25 wat.
Odpowiedz
na budełku nie jest napisane ile ma uvb to jest 125w, ale pokazaywałam ja weterynarzowi i mówił,że jest swietna to jest tzw. słoneczko, zamieszczoną mam ją na 40 cm uvb promieniuje na 5 gwiazdek.

Mam pytanie gdzie w Polsce mogę kupić żarówki, wapno itd dla agamy korzystasz z jakiejś strony, niedługo bedę w Polsce i chciałabym kupić kilka rzeczy

Jeżeli chodzi o te pasozyty, które ma moja agama, jezeli on się nie wypróżnia, od momentu podania leków czyli zeszły czwartek (1 lek podawany przez 3 dni, drugi raz, powtórzony w ten czwartek kolejny raz) agama wyprózniła się raz. Chciałabym zapytać kiedy ona pozbedzie się tych pasożytów z organizmu.Czy mogę już zmienić podłoże z papierowych ręczników na piasek ? czy za szybko?
Odpowiedz
Zostaw jeszcze te ręczniki , jeszcze się agama pewnie wypróżni i gdyby było jeszcze coś w kupce ,to z ręcznikami wywalisz ,a tak to może w piasku zostać , ja np wapń kupuję w sklepach terrarystycznych , teraz nie mam dostępu do moich zdjęć ,ale we wtorek wkleję tutaj jaki wapń ....wapń Sandro podajemy gadom ,nie wapno Smile byłby dobry ,żarówki ,najlepiej tzw grzybki najlepiej i najrozsądniej Smile kupić w zwykłym sklepie elektrycznym albo jakiś marketach , tutaj nie ma znaczenia czy to żarówka dla gadów czy ludzi Smile ,a różnica w cenie jest spora -nie ma sensu przepłacać za dodany znaczek ,że dla gadów - oczywiście piszę teraz o żarówkach grzewczych ,ale już uvka to inna sprawa - trzeba ją kupić albo w sklepie terrarystycznym ,albo hurtowni zoologicznej lub na allegro . A do jakiego miasta pojedziesz ? albo przez jakie będziesz przejeżdzać ?

a jakie ona ma w sumie pasożyty ? bo to ważne ,żebym mogła Ci powiedzieć kiedy ,po ostatnim podanym leku wydali z siebie te wszystkie resztki Smile
Odpowiedz
Niestety ja nie wiem jakie ona ma pasozyty, lekarz podał mi nazwę, ale po angielsku, spotkałam się z tym pierwszy raz, więc nie zapamietałam
wydaje mi sie,ze jedne to były kokcydiozy czy cos takiego, a drugie nie pamietam Sad Ja jadę do Torunia
Odpowiedz
Najczęściej agamki mają kokcydia i owsiki.Jak są jednocześnie to agamka ciężko to przechodzi.
Przy kokcydiach BARDZO ważna jest kwarantanna-czyli to co robisz:Wymiana ręczników,kąpiele i mycie terra.
Dokładnie możesz przeczytać w dziale PORADY-ale chyba już nawet czytałaśSmile)
Zakłada się,że jak po całkowitym leczeniu minie tydzień i wtedy oddana do badania kupka będzie ok-to smok jest wyleczony.Mozna wtedy już nie robić kwarantanny-wszystko wraca do normy.
Twoja agamka jeszcze po zakończeniu leczenia może żle się czuć-nie będzie chciała jeść i będzie mało ruchliwa.Ale to tak bywa-i wróci do normy po jakimś czasie.Cały czas dawaj kisielek to szybciej ,,stanie na łapki,,Smile)
Jeśli chodzi o kupkę,to kiedyś rozmawiałam o tym z dr.Martą-że gerberek wchłania się prawie w całości-dlatego nie ma resztek pokarmowych do wydalenia.
Moze spróbuj zmielić karaczany i dać,żeby się trochę ruszyło?
Odpowiedz
Jeśli chodzi o żarówki-to grzewcze mogą być takie jak opisała Smoczyca.
Mozesz też kupić specjalne ExoTerry-są dużo droższe,bo każda kosztuje ponad 20 zł.Ja je wolę i mam wszystkie-25 wat,40 wat,50 wat,60 wat i 75 wat-bo dłużej wytrzymują.niektóre mam już kilka lat.
Są jeszcze 100 wat-ale dla mnie za mocne.
Mozesz w sklepie zool.je kupić-a także uvb.Dla agamy powinna być 10.0 o mocy 25 wat.
Mozesz się spotkać z innym oznakowaniem-to wybierz tę która ma napis 150 bo to odpowiednik.
Wiesz że uvb trzeba wymieniać co pół roku?Mimo że producent informuje że co rok.
Jeśli chodzi o suplementy-to polecana jest firma JBL.Witaminy nazywają się TerraVit a wapń to MicroCalcium.Polecam równieżSmile)
W Toruniu jest bardzo dobry wet od gadów dr.Suchecki.Mozesz z nimporozmawiać o agamce-no i kup koniecznie tam SODIAZOT-moze się przydać.
Odpowiedz
Czy ten Sodiazot muszę kupić u weterynarza czy będzie normalnie w aptece?

Mieliłam mole woskowe i podawałam przez strzykawkę, ale bardzo dużo zostawało w środku, bo nie mogłam zmielić na całkowitą papke, także teraz podaje kurczaka mielonego, bo więcej z tego zjada. Mam nadzieję,ze w końcu zacznie jeść sam
Odpowiedz
A jak ona się zachowuje?Jest dalsza poprawa?
W końcu zacznie jeść sama jak się dobrze poczujeSmile)
Robisz jeszcze inhalacje?
Sodiazot albo w lecznicy albo przez internet.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości