Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chora agama brodata

Witam posiadam 7 miesięczną agamę brodatą od 3 tygodni jest chora, byłam z nia u weterynarza zrobili jej wiele badań, ostatecznie okazało się,że ma zapalenie dróg oddechowych i pasozyty. Oprócz tego moja agam ma problemy z chodzeniem, czołga się. Od 2 tygodni podaje lek na drogi oddechowe i widzę poprawę, ale nadal moja agam nie chodzi. Po podaniu leków na odrobaczenie jej stan się pogorszył przestała jeść, jest ospała i sie nie wypróżnia.Proszę o pomoc
Odpowiedz
Troszkę mało informacji, napisz coś więcej. Czy problemy z chodzeniem zaczęły się nagle i trwają od 3 tygodni, czy wcześniej i się pogłębiają?
Jakie agamka ma warunki w terrarium (wielkość terra, temperatura)?
Jeśli ma pasożyty to brak apetytu jest usprawiedliwiony. Nie je wcale czy czasem coś skubnie ale niewiele? Kiedy podałaś lek?
Napisz proszę więcej szczegółów.
Moje kochane stadko  Heart

[Obrazek: sygn.jpg]
Odpowiedz
Agamka w tym stanie jest od kilku tygodni-widziałam temat na tpc.
To ze nie chce jeść to jest ,,normalne,,przy pasożytach-a dodatkowo mała ma problemy z oddychaniem.
Gadałam wczoraj z dr.Martą i radziła zrobić inhalacje z oleku eukaliptusowego lub mięty.
Mietę to można poprostu zaparzyć w małym pojemniku i wstawić do terra żeby mała oddychała oparami.
Z inhalacją gorzej-ale też można zrobić.
Wyobrazam to sobie tak:Butelka z goraca wodą-wpuścić kilka kropli olejku.sprawdzić czy zapach nie za mocny-bo dla agamki musi być inny niż dla człowieka.Do butelki rurka -a drugi koniec do pojemniczka plastikowego po owadach.Oczywiście trzeba w nim zrobić dziurkę,zeby był rodzaj maseczki.i tę maseczkę tak położyć zeby agamka mogła pooddychać wydobywajacą się z niej parą z olejkiem.
Sandra-ale to trzeba zrobić ,,z czuciem,,-najpierw sprawdż na sobie,czy opary nie za gorące i czy czuć odpowiednio olejek.
Sandra już karmi małą na przymus,daje do picia kisielek-więc można powiedzieć,ze z tej stony jest konkretne działanie.
Martwi mnie to ze się biedulka czołga-bo nie wiadomo jaka przyczyna.Moze poprostu nie ma siły chodzić...
Odpowiedz
Sandra napisz co z małą bo strasznie się martwię...Żyje?
Odpowiedz
Mała zyje, ale tak naprawdę bez zmian, rano została nakarmiona na siłe kurczakiem i kisielkiem, do tego kapiel.Jest stan jest ciągle taki sam, siedzi w jednym miejscu i ciagle zamyka oczka.Rano jeszcze była bardziej energiczna, ale w ciągu dnia opada sił, no i oczywiście nadal brak kupki Sad

Mam nadzieję,że jak zacznie sie wypróżniać to jej stan się polepszy, bo pozbędzie się pasozytów z organizmu, od podania leków wyprózniła sie tylko raz to za mało aby usunąc pasożyty?
Odpowiedz
A kąpiesz w ziołach?To ważne.
A próbowałaś robić inhalację?
Dziś znowu rozmawiałam z dr.Martą-powiedziała że można wstawiać do terra naczynie z parującą wodą z olejkiem eukaliptusowym lub zaparzoną miętą-żeby mała oddychała tym powietrzem
A czołga się bo jest bardzo osłabiona...
Tak myślę zeby jej skracać trochę dzień-ile godzin ma zapalone lampy?
Sandra czy masz aplikację VIBER?Jeśli nie to ściągnij sobie-to bedziemy mogły rozmawiać przez telefon gratis.Oczywiście jeśli chceszSmile)
Odpowiedz
Kapie ja w rumianku, inhalacje zrobie jutro, bo muszę kupić miętę.Lampy ma zapalone 11 godzin, ona tak wstaje zawsze przed 8 a światło wyłączam jej o 21.00 dlatego,ze muszę podać jedzenie jak wracam z pracy. Niestety nie mam vibera, może jakoś w weekend otworzę to dam znać

Mam jeszcze pytanie jak długo moge podawać jej tego kurczaka?Czy to jej nie zaszkodzi?
Odpowiedz
Karmisz dopiero jak wracasz?To przypominam że potem musi mieć conajmniej 4 godziny pod grzewczą,zeby strawiła.
Jak nie możesz karmić wcześniej-to przynajmniej daj rano kisielek,ok?
Możesz jej zapalać lampy wcześniej żeby zdążyć.Za to można gasić już o 19:00
Zastanawiam się co jeszcze można zrobić...A jak z oddychaniem?Moze dałabyś radę rano zrobić inhalację?Tzn.wstawić miseczkę z zaparzoną miętą żeby pooddychała po nocy?
Jkaby się udało kupić olejek eukaliptusowy lub miętowy-to można by kilka kropelk kapnąć gdzieś blisko agamki-to by wdychała pod Twoją nieobecność w ciągu dnia.Postaraj się koniecznie,ok?
Kurczak jej NAPEWNO nie zaszkodzi.Jest polecany przez wetów dla chorych agamek i tych po chorobie jak nie chcąjeść.
Vibera łatwo sciągnąćSmile)
Odpowiedz
Karmie ją rano 2ml plus kisielek i wieczorem 2 ml plus kisielek. Z oddychaniem jest już lepiej widać,ze te lekarstwo co jej podaje to momaga, bo otwiera pyszczek, ale bardzo rzadko. Kupiłam miete, także rano zrobie inhalacje i poszukam tych olejków w innym sklepie
Odpowiedz
biedna agamka .. nie wiem co powiedzieć Sad Sandra te olejki , lepiej ,żebyś kupiła w aptece , te które są w sklepach często sa bardzo zanieczyszczone i paskudnie sztuczne - nadaja się do odświeżania powietrza w pokoju np ,ale do inhalacji lepiej nie ryzykować , niestety wiem to po sobie ,bo miewam problemy z zatokami i mialam robić sobie inhalacje i od tych olejków ze zwykłych sklepów tylko problemy miałam .
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości