Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak apetytu, przesiadywanie w chłodnych miejscach...
Edek już w ogóle nie chce siedzieć na wyspie i w dodatku robi się coraz chudszy... Sam nic nie chce jeść i tylko do kąpania go ciągnie
Odpowiedz
Witam też miałem taki problem kupka ok pasożytów nie ma dzisiaj wróciłem z pracy była kupka zjadła 3 karaczany nie aż takie małe i zauważyłem wylinkę zaczynającą się na czubku głowy więc moje obawy zostały już rozwiane
Odpowiedz
Kopanie to charakterystyczny objaw gdy samiczka chce złożyć jaja!
Jesteś pewny że Edek to chłopak??Trzeba to sprawdzić!
Dziś dr.Marciniak na fb prosiła o to,żeby zwrócić uwagę na możliwość jajeczek!

Druga sprawa to trzeba smoka nakarmić na przymus.Zajrzyj do działu PORADY-tam jest temat KARMIENIE NA PRZYMUS dokładnie opisany.

Powiem Ci że się zmartwiłam...Koniecznie sprawdż płeć.Agamka musi stać,trzeba unieść porządnie ogonek i fotka od tyłu.Dasz radę?
Odpowiedz
Nie do kOpania tylko do kĄpania Tongue
Wydaje mi się, że w wodzie mógłby siedzieć pół dnia... Jak próbuję go już wyciągnąć wody, to skacze z powrotem
W terrarium mam tylko małą miseczkę żeby utrzymać wilgotność i do niej się nie zmieści
A co do płci, to pani wet też sprawdzała i powiedziała, że samiec =]
Odpowiedz
Żle zrozumiałam-sorkiSmile)
A poza tym wszystko bez zmian?Nie je i chce się chować?
Próbowałeś karmić na przymus jeśli nie je?
Odpowiedz
Karmie go na przymus, ale staram się jak najmniej, bo strasznie to wygląda jak on się wyrywa :/ W dodatku po kilku karmieniach na siłę już się nauczył żeby ściskać szczęki jak najmocniej, że nie idzie mu otworzyć pyszczka.
Ja go karmie tak, że otwieram mu paszczę patyczkiem do uszy i daje jakieś małe karaczany po wylince... Może jest jakiś łatwiejszy sposób oprócz miksowania owadów? Tongue
Odpowiedz
Tak-karmienie mięskiem ze słoiczka dla niemowląt.
Takie mięsko dostawała moja Gamcia jak nie jadła-a poradziła ten sposób dr.Marciniak-więc ja radzę innym.
Zobacz w dziale PORADY-jest dokładnie to opisane w temacie KARMIENIE NA PRZYMUS.
Odpowiedz
Z mięsem znalazłem tylko jedno... Skład: marchew, ziemniaki, mięso z kurczaka(16%), skrobia kukurydziana, masło z mleka, koperek i 50% jarzyny - będzie ok?
Odpowiedz
Nie bardzo-za dużo dodatków a za mało miesa.
Można też poprostu ugotować mały kawałek z piersi kurczaka -bez kości i skóry,w małej ilosci wody,a potem zmiksować.
A co z molami-próbowałeś dawać?
Bo smoki zabijają się za molamiSmile)
To takie tłuste ,białe larwy.W naturze to szkodniki uli-jedzą mió,a w hodowli jakieś odżywki miodowe i są słodkie.
Są też bardzo odżywcze i lekkostrawne.
Możesz też kupić mrożoną myszkę-mysiego noworodka bez sierści,rozmrozić pod ciepłą wodą,trochę ogrzać i dać Edziowi.To BARDZO wartościowe jedzenie!
Nie pokazuj mamie żeby się nie stresowałaSmile)
A jak on dziś?
Odpowiedz
O molach całkowicie zapomniałem, ale już są zamówione... Oseski mam zoologicznym, to w każdej chwili mogę kupić =]
A dałem mu dzisiaj też tego gerberka, to językiem nie chciał przestać kłapać Tongue
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości