Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krew z oka
Witam

Mam problem z moim Smokiem od 06.03 (piątek), zauważyłam że na 2-3s puchną mu powieki jak podczas wylinki i z zamkniętego oka napompował się bąbel z krwią, Smok pomrugał bąbel się wchłonął i było ok. W niedziele dostałam tel że mam szybko przyjechać do domu bo całe terrarium i smok są w krwi z oka, po umyciu wszystkiego i samego delikwenta było wszystko okej, zaro ran ani niczego innego. W poniedziałek znowu była krew ale przez to że się okiem ocierał i drapał łapką ( przyłapany został na tym), we wtorek pojechaliśmy do weterynarza ( od gadów oczywiście) który wykonał badanie kupki na pasożyty- wynik negatywny oraz badanie kroplami fluorescencyjnymi....nie ma żadnego uszkodzenia oka ani ciała obcego więc uznaliśmy z doktor że się uderzył, zrobił się krwiak który pękł i po sprawie. Środa była spokojna, w czwartek powtórzyło się puchnięcie i bąble z krwią na 2-3s więc poszłam dla pewności do innego weterynarza. Pani doktor uznała że możliwe że mamy do czynienia z infekcją gruczołu hardera więc mamy 3x dziennie zakrapiać gentamicin (0,3%) oraz  jedną dziennie krople wit A do ustnie. Wszystko było dobrze, wyglądało jak by się goiło, puchły mu oczy znowy na kilka sekund ale bez bąbli krwi...aż do dzisiaj. Dzisiaj znowu spuchło, bąble krwi i wyciek krwii po tym, DWUKROTNIE aż miał głowe i szybe w krwi.

Nie wiem jak mu pomóc, boje się że oślepnie albo oczy mu wybuchną bo totak wygląda...

Dołączam zdjęcia, nie wiem już co mam robić  Huh Cry

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Znam podobny -a właśiwie identyczny przypadek!
Pomogły krople ze sterydami i było zalecenie od weta,żeby agamka nie siedziała pod grzewczą.
Pamiętam ze jeden dzień tamta agamka przepała-poprostu nie wlączono jej lamp,żeby się trochę oczko uspokoiło.
Też tak mozesz moim zdaniem zrobić-zwłaszcza ze jutro niedziela i do weta nie pójdziesz.
Napisz z jakiego jesteś miasta to moze kogoś znam.
Trzymam kciuki!Smile)
Odpowiedz
Tychy Smile Ze sterydem czyli dicortineff ? Byłam u Marioli Powroźnej w Katowicach i u nas w Tychach u Euro-Wet. Przychodnia Weterynaryjna. Zarębska A.Ł.
Poczekam te 4 dni z Gentamicin, jeżeli nie pomoże to w prowadzę dicortineff. Smok jest bardzo osowiały, schudł i mało je przez to wszystko...mam nadzieje że to przetrwamy.
Odpowiedz
A jak dziś?Śpi smoczek?
W Katowicach od gadów jest dr.Polok i dr.Załuski.
Napisałam do Oli-tej co miała podobny problem,ale jeszcze nie odpisała.Bo chcę się dowiedzieć jakie konkretnie kropelki dostała.
Odpowiedz
Znowu miał dzisiaj bąble i wyciek krwii z jednego to wygląda tak samo : https://www.youtube.com/watch?v=ZsCCuSdbcWw z tym ze + bąbel krwi który pęka. Aktualnie śpi, ma coraz mniej sił i coraz mniej je Sad Była bym bardzo wdzięczna ! Mogła by Pani również zapytać jaka była przyczyna ?
Odpowiedz
Biedaczysko!Widać że cierpi.
Dowiedziałam się tamta agamka dostała krople DIFADOL 1%-są tylko na receptę.Przeczytałam o nich-mają działanie p-w zapalne i p-w bólowe.
Tamta agamka miała przy linieniu.Jak nadymała oczy-bo tak często robią przy wylince-to wtedy naczyna puszczały.Po kropelkach przeszło,ale nie odrazu.
No i tak jak pisałam-absolutnie nie pod grzewczą.
A moze kompresiki z chłodnej wody pomogą?Ja bym spróbowała-jak ,,siknie,,to oczko się opróżni z krwi i można zimny kompresik.
Kiedy smoczek ostatnio jadł i co?Dajesz pić?
Odpowiedz
Doszła do mnie jedna sprawa, skoro to nadymanie oczu generalnie ( poza naszą krwią ) jest normalne podczas wylinki, lub ZIEWANIA. Pisałam kilka dni temu do Pani na terrarystyce czy to normalne że się Smok pompuje, i puszy brodę do ziewania bez ziewania nawet jak mnie nie ma w pobliżu. Dodatkowo ostatnio jak siedział pod grzewczą to ciągle z otwartym pyskiem, co kiedyś robił sporadycznie a mam cały czas jedną i tą samą grzewczą. Stąd moje rozkminianie.....czy to możliwe żeby ta krew się wydostała przez infekcje dróg oddechowych ?? Chce ziewać bo np jest niedotleniony a balony krwi się robią z infekcji dróg oddechowych ?

Jadł wczoraj 2 karaczany szare, jak uwielbiał zieleninę tak teraz nie rusza. Do picia woda przegotowana no i jedna krople wit A z palca do zlizania.
Odpowiedz
U mnie smoczysko ziewa codziennie zwłaszcza koło 17-18 zaczynają się "serenady". Brodę pompuje owszem, natomiast oczy tylko przed/w trakcie wylinki.
Odpowiedz
Dzisiaj ledwo go zmusiłam do zjedzenia trochę Gerberka ( mniej niż 0,5 ml) bo nie chciał jeść, cały dzień ciemny i apatyczny był. Grzałam go na sobie ile tylko mogłam, wykąpałam przed jedzonkiem. Uświadomiłam sobie że będzie wylinkę przechodził, bo ostatnią miał ok 1,5 miesiąca temu....boje się jak jego oczy to przetrwają :/ Górną powiekę ma spuchniętą aż to widać na czubku głowy, ale widzę dwa plusy = z każdym wyciekiem jest coraz mniej krwi, a oko z którego są krwotoki ma ten ' błysk' wcześniej było matowe aż wysuszone. Obserwujemy dalej

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Myślę że drogi oddechowe nie mają nic wspólnego z krwawieniem,a puszy się i pompuje bo się żle czuje.Tak samo jest ciemny i apatyczny bo żle się czuje.
Moze z różnych powodów otwierać paszczkę-wentyluje się bo mu za gorąco-ale piszesz że cały czas jest ta sama lampa-więc nie.Może reacja na złe samopoczucie i ból?Albo odczuwał za wysoką temperaturę tylko w oczkach...Trudno powiedzieć,ale raczej nie jest to objaw choroby.
Yuno-ale niepotrzebnie smok siedział pod grzewczą,wystarczyłoby jakby siedział nizej gdzie jest chłodniej-ale jeszcze ciepło.
A robiłaś mu chłodne kompresiki?
Jedż do Katowic do dr.Poloka-jest polecany jako wet od gadów.
Dawaj jak najwięcej pić-napewno pomoże.Jak smok jest odwodniony to widać po oczkach.Opuszczona jest dolna powieka a także pokazuje się tzw.trzecia powieka i napewno nie jest to dobre dla oczka-i wogóle smoka.
Dobrze że trochę zjada.
Bądż dobrej myśli-u tamtej agamki też wyglądało bardzo dramatycznie-ale powoli przeszło.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości