Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozkarmienie agamy
Cleo ostatni raz jadła we wtorek. W czwartek byłyśmy u weta bolał ją brzuszek i okazało się ze ma jelita w niestrawionym pokarmie. Od czwartku robi codziennie kupke,dostaje espumisan dla dzieci i elektrolity ale problem pojawia sie.....bo dziś powinna być karmiona i zero zainteresowania Sad. Wczoraj była bardzo aktywna ale co mi po tym jak nie je? Trzon ogonka zmarniał Sad widać te dwie kosteczki i troszkę zapadnięte. Dziś jadę po mole, może je zje? Ale jak mam jej podać wapń? Rozcieńczyć w wodzie? ale ile? Do weta jedziemy za dwa tygodnie na ponowną krew i zobaczymy co z kwasem moczowym i wtedy ją zważę.
Poradźcie mi co mam zrobić zeby zaczęła jeść??? Sad

Zjadła 1 karaczana argentyńskiego całego w wapniu Smile To jak 6-8 średnich turków!!!! Smoczyca Smile ja potrzebuję Twoich karaczanków
Odpowiedz
Powoli zacznie jeść, jak moli nie zje wtedy bym się martwiła, a wapń czy posypujesz karmówke czy nie wysyp jej do miseczki jak jej będzie brakowało to zje, u mnie agamy same wyjadaja wapń z miseczki, zwłaszcza po zimie, można też małe kawałki sepii do miseczki. Więc po tym wnioskuję że to co na owadach to mało skoro szukają i podjadają z miski. To samo gekony lamparcie wyjadaja wapń miski.
Odpowiedz
No wsypałam już do miseczki Smile Ale jak pije wodę to najpierw muszę jej puszczać na pyszczek potem pluskać palcem w wodzie a po 10 min załapuję,że to przeźroczyste to woda i można się napić Tongue. Ciekawe jak bedzie z wapiem?. Dziś zjadła 1-ną dubię. To duzo jak na początek. Mole mi się odwołały więc mogę jechać dopiero w następny weekend...
Odpowiedz
Bo agamy nie zawsze widzą stojącą wodę, można zamontować pompkę do akwarium, taką co w tylko powietrze tłoczy wsadzić wężyk do miski i będzie się woda ruszać, ja tak mam u górskich agam rogatych, bo one w ogóle nie czają gdzie jest woda tak samo kameleon. Woda się rusza i jaszczurki pięknie piją Smile
Odpowiedz
Silva,a jak to wygląda? Ja to podłączam do prądu? A wydaje jakieś odgłosy buczenia?
Odpowiedz
Takie coś:

http://allegro.pl/aquael-napowietrzacz-pompka-oxyboost-ap-100-plus-i6176413051.html

Słychać jak woda szumi bo to robi pęcherzyki powietrza i woda chlupie, samą pompkę też słychać ale nie jakoś bardzo. Tak podłączasz do prądu ale to ma 5W więc zużycie znikome.
Odpowiedz
Czyli ja ten garnuszek stawiam na zewnątrz terra a przeprowadzam rurkę?
Odpowiedz
Tak pompka na zewnątrz, a rurka do miseczki z wodą, można przez wentylacje przeciągnąć. To jest bardzo wygodne jak się jedzie gdzieś na cały dzień, gorąco, a gad sam.
Odpowiedz
Moja panienka zjadła dziś 2 turki i dorosłego świerszcza Smile nie chce jej podawać więcej by znowu nie przekarmić a nie wiem czy ma do końca oczyszczone jelita... Czy tak karmiąc nie głodzę jej? Od 2 dni kupki nie było. Po argentyńskim też nie zrobiła dlatego dałam jej dziś tylko taką ilość...ale rzuciła się na nie Smile to już powoli wraca do zdrowia Smile
Odpowiedz
Lepiej żeby była głodna niż żeby znów miała problemy z jelitami. Lepiej stopniowo karmic. Ale jak karmisz Turkami i swierszczami to możesz z 5 dać jej jak bardzo chce Smile Rób kąpiele, kąpiele sprzyjają wypróżnianiu się Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości