Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sposób na karmienie?
Jako,że mój Batman ma już ponad 30cm to wypadałoby przestawić go na karmienie 1x na dwa dni, prawda?
Główny posiłek Batmana to szarańcze oraz zieleninka (bazylia, mięta no i muszę się jeszcze postarać o trzykrotkę), czasami dostaje jakiegoś owoca (jabłko, banan, truskawka - nie przepada za owocami), karaczany, mączniki, mole woskowe (te zaczęłam wykorzystywać do tego aby smokowi podawać wapno Big Grin nie przeszkadza mu ono tylko na molach ;p)

Wątek jednak dotyczy innego problemu a mianowicie :
Po I. Moj smok uwielbia zieleninkę (tak jak napisałam wyżej), jeśli mam go zacząć karmic raz na dwa dni, to jak mam dzielić zielninkę z żywym pokarmem? Czy jednego dnia i zielone i żywe, czy jednego dnia zielone a drugiego żywe, czy jak ? Chodzi o to, żeby nie był głodny oraz przekarmiony...

Po II. Zazwyczaj karmię swojego smoka z pęsety (jeśli karmię go w terra), lub kładę na podłoge, czy na coś innego (poza terra). Batman zjada około 20 szarańczy jednego dnia, z tym, że problem jest w tym iż kiedy jest zupełnie cicho to je bardzo ładnie, kiedy tylko coś stuknie, puknie czy to w domu czy na dworze to on już przestaje jeść ;/ i tak w ciągu jednego dnia muszę robić kilka podejść. Zazwyczaj podczas karmienia zamykam w pokoju drzwi żeby było jak najciszej, no ale czasami nie mam wpływu na to czy coś gdzieś brzdęknie, czy nie...hmm

Szczerze mówiąc, od kiedy Batman ma nowe terra to nie lubię w nim zbytnio zostawiać szarańczy, bo jest ryzyko że go w nocy pogryzą a wyłapywać je z tak dużego terra, gdzie jest mnóstwo zakamarków graniczy z cudem, żeby wyłapac je wszystkie.

A więc, czy macie jakieś pomysły żeby Batman za każdym karmieniem najadł się do syta?
Odpowiedz
Może rośliny niech ma w terra cały czas a owady podawaj 1 na 2 dni. Szarnczy faktycznie nie zostawiać lepiej. Jak coś możesz im w sensie szaranczy zostawić coś do jedzenia wtedy one mogą zjeść coś a nie podgryść gada. Najlepsza będzie trawa jeśli podłoże ci pozwala to możesz nawet wsadzić kepki trawy bo jest to ozdoba i przy okazji lubiana Karma dla szaranczy/swierszczy.

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Zieleniny może mieć ile chce od tego nie utyje. Ja karmie owadami co 2-3 dni tyle ile chcą zazwyczaj to ok 5-7 dużych dubi.

Jak go będziesz rzadziej karmić to nie będzie grymasił Tongue
Odpowiedz
No właśnie myślę o tym żeby te roślinki co on lubi były w terra cały czas, w doniczkach?
Nie wiem czy u mnie da radę z trawą, bo jako podłoże służy piasek...a poza tym jak smok jest przyzwyczajony do jedzenia zielonego to nie będzie podjadał trawy?
Odpowiedz
Jakiej trawy?

Ja daje do miseczki liście mlecza, koniczyny, babki....
Odpowiedz
Nie trawe mają jeść owady takie jak szarancza czy swierszcze JESLI SA W TERRA A tak to rośliny w doniczkach czy w misce to zależy od ciebie

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Ok, no ja to się tak boje wszystkiego, staram się podawać tylko to co jest wypisane na liście Wink
Odpowiedz
Alexandro a ile Batman waży? To ważne.
Zielenina oczywiście na stałe- jak lubi i zjada to bardzo dobrzeSmile)
Co do karmienia codziennie czy nie to zależy: Jak mało waży to codziennie, nawet jak teoretycznie nie powinien.
Jak dużo waży - to trzeba przestawić.
Odpowiedz
Nie wiem ile waży, postaram się go zważyć nawet jeszcze dziś Big Grin
A jak stwierdzić czy waży za mało, za dużo czy dobrze?
Skóra na nim nie wisi, wydaje mi się, że co do dł.waga jest ok, natomaist wydaje mi się, że jest malutki jak na swój wiek Sad choć nie wiem w jakim jest wieku (na pewno ma ponad rok, bo należy już do dorosłych jaszczurek) równie nie udało mi się go dokładnie zmierzyć, więc dł.to pomiędzy 38 a 42cm...
Odpowiedz
Najlepiej zmierzyć jak śpi, bo ma położoną główkę i można mu ogonek równo położyć Smile)
Wagę dokładnie trudno ocenić, ale ogólnie można się zorientować.
Bo np dorosły smok jak waży poniżej 200 g to napewno za mało. A jak ponad 400 to już trzeba uważać na karmienie.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości