Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwne zachowanie po jedzeniu
Od kilku dni obserwuję Pajacyka i bardzo nie podoba mi się jego zachowanie po jedzonku. Mąż mówi, że szukam na siłę problemu. Ale do rzeczy. Jak Pajacyk poje to się nadyma i tak jakby odbija się mu, wcześniej tego nie robił. Był odrobaczany w kwietniu. W maju badanie kupy i czysto. Apetyt ma a po odrobaczaniu zmienił dietkę na bardziej warzywno owocową sam z siebie. Zaglądałam w gardełko czyste. Jak mi się uda to zrobię zdjęcie. Czy coś niedobrego się z nim dzieje Waszym zdaniem?
Odpowiedz
Hmm podobny a właściwie identyczny problem jest u Akry, agamki naszej koleżanki Afrodyty.
Akra chętnie zjada zieleninę i może przykleilo się coś w brzuszku.
Poradzilam dawać do picia miętę albo kisielek a Akra dostała jedno i drugie na zmianę. Zaraz spytam czy pomogło.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Akara zjadła w środę trzykrotkę, w czwartek jakby zwymiotowała samą śliną. Wczoraj zjadła karaczany i dzis paszcze otwierała co jakiś czas i odbijało się jej. Dałam jej mięte do wypicia i kisielek. Od tego czasu nic się nie dzieje, poszła normalnie spać. Będe obserwować Smile
Odpowiedz
Dzięki za podpowiedź, zrobię mu herbatkę i kisielek. Pajac je drewnojady ale dużo mniej niż wcześniej, karaczanów od kiedy go mamy nie jada wcale natomiast szarańczę i świerszcze chętnie. Smile
Odpowiedz
Ja jestem przeciwniczką karmienia drewnojadami.Agamy je bardzo lubią i chętnie jedzą,ale jest to pokarm mało wartościowy a za to ciezkostrawny.
Maluchy nie powinny jeść ich WCALE, a dorosłe najwyżej kilkanaście NA MIESIĄC.
Tak mi powiedziała dr. Marciniak jak Gamcia była pod jej opieką. Jak powiedziałam że Gamcia zjadła na jeden raz 6 szt. to mnie porządnie opr....
Znam też tragiczną historię jeszcze z terrarium.pl jak tam doradzałam.
Agamka nakarmiona drewnojadami - a zjadła kilkanaście szt tak była wzdęta że nie mogła stać na łapkach! Opiekunka jeździła z nią w nocy do weta ale nic się nie dało zrobić i została uśpiona...
Pod nieobecność opiekunki nakarmił ją ktoś tymi drewnojadami.

Odpowiedz
Na miętę zareagował wręcz alergicznie i jak tyko mnie widzi w pobliżu tera to zaraz zamyka dzioba. A czy mogę mu podawać mączniaki? Jak wcześniej wspomniałam karaczanów nie jada wcale, mogą u niego mieszkać tygodniami tylko nie chcę tego robić bo się obawiam czy krzywdy mu nie zrobią. Dostawał je na kilka godzin pod kontrolą ale to było dość dawno temu.
Odpowiedz
Hmm a ma jeszcze te objawy?
Mączniki to nie jest najlepsze jedzenie... Raczej taki dodatek jako urozmaicenie.
Najlepsze są swierszcze karaczany i Szarancza.

Odpowiedz
Rano mu nałożyłam marchewkę i mlecza. Trochę podjadł jak byłam w pracy więc nie wiem. Ale za to miętę dzisiaj chętniej pił Smile . Karaczanów żadnych nie je, osesków nie ruszy więc zostają warzywka świerszcze i szarańcza.
Odpowiedz
A ma jeszcze te objawy?
Szarancze i swierszcze do tego zielenina to pyszne jedzonko Smile)
W dziale OWADY I ROŚLINY na forum jest spis roślin jakie mogą jeść nasze smoki i zdziwisz się jakie! Smile)

Odpowiedz
Dzięki za podpowiedź, sprawdzę. Objawy jak na razie ustąpiły ale gadzina zawzięta jeść nie chce dzisiaj nic ale on jest taki niejadek wstrętny Smile . Nakombinowałam się jak koń pod górę żeby coś wtrąchnął lecz bez skutku. Uparte stworzenie. Szlachta tak ma widać... Jutro dostanie świerszcze i jak łaskawie zeźre to poobserwuję.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości