Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wąż
No właśnie miałam napisać jeszcze o Lampropeltisach , to węże bardzo podobne do zbożówek i tak samo niesamowite barwy posiadają , wymagania również mają bardzo podobne ,a do tego są mniejsze ,niż zbożowe .
Te węże często są nazywane mlecznymi ,królewskimi lub pseudokoralówką .
Morfeusz ma rację - wiadomo Smile w całej wypowiedzi , węża możesz głaskaćSmile , niestety nie odczuje tego jako przyjemność Smile , a zdarzają się łozbuzki takie ,że kąsają - nie piszę tego ,żeby Cię odstraszyć ,bo to naprawdę fajne węże i bardzo ładogne , obojętne - tak bym to nazwała na dotyk , tylko ,że właśnie wśród zbożówek zdarzają się agresorki nieraz , ja mialam do czynienia w wieloma wężami , pytonami ,boa , lampropeltisami - lancetogłowami Smile i róznymi zbożakami i tylko jedną niesamowitą zbożówkę miałam ,która kąsała . Noo miała charakterek dziewczyna po prostu Smile - była bardzo ciekawska ,bystra ,ciągle chciała wychodzić ,ale niekiedy miała taki nastój i kąsała Smile
Nigdy mnie żaden wąż inny nie ukąsił ,tylko ona jedna . Za to kiedy dostałam te moje ,już dorosłe zbozówki od pierwszego dnia były to kochane Smile grzeczne wężyki - i tak jak pisze morfeusz mogę je dać do potrzymania dziecku - wiem ,że nic się nie stanie . Kropka zaś - tamta dziewczyna to łobuziak i tyle Smile
a mam zdjęcia właśnie lampropeltiska - jakbyś chciała zobaczyć Smile

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Piękne poprostu!
Odpowiedz
Dziekuje bardzo za odpowiedzi.Czyli mam rozumiec,ze nie ma garunku weza,ktorego moge byc pewna,ze bedzie przyjazny itd?
Odpowiedz
Nie ma żadnego węża ani gada , który byłby przyjazny , po prostu w terrarystyce nie ma określenia "przyjazny " Smile , tak jak wcześniej morfeusz napisał , są niektóre gatunki mniej strachliwe i pozwalające się - ewentualnie - wziąć na rękę , na chwilę , bo za długo taki wąż "nie ma chęci " na tej ręce i tak być ,ale nawet jeśli polecaliśmy zbożówki ,bo najłagodniejszy gatunek , to i tutaj mogą być osobniki agresywne . Do tego - tak jest z każdym wężem czy niektórymi gadami nie wiadomo nigdy czy i kiedy osobnik ,którego mamy nawet kilka lat nie zestresuje się nagle w jakimś momencie i nie ukąsi. To opcja najgorsza jednak , w każdym razie gady niestety to nie są zwierzątka do głaskania ,przytulania , noszenia na rękach , czy wynoszenia na spacery - piszę to w takim znaczeniu jakbym miała porównywać gady z ssakami . Każdy gad ,choć w zależności od gatunku oczywiście, pozwala mniej lub bardziej na pewne nasze "przyjazne" zachowania ,ale on sam taką "przyjażnia" nie odpłaci - a wiem co piszę , bo od lat takim aspektem terrarystyki się zajmuję Smile
Odpowiedz
Witam i dziekuje serdecznie wszystkim za bardzo pomocne odpiwiedzi.Czy ktos z Panstwa ma do sprzedania weza zbozowego oraz terrarium?Bede wdzieczna za odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz
piękne zbozówki miewa na sprzedaż własnie morfeusz Smile a terrarium to nie wiem ,ale warto poszukać na olx lub gratce - często tam sa fajne terraria Smile
Odpowiedz
(07-04-2015, 21:43)ewkagamma napisał(a):  Opisz swoje wrażenia,ok?Smile)

Witam serdecznie jestem zainteresowana zakupem weza zbozowego.Czy sa w tym momencie dostepne u Pana i w jakiej cenie?Jeszcze jedno pytanie czy weza koniecznie trzeba karmic myszami?czy mozna dawac cos innego?Jesli myszy to czy moga byc mrozone?

To pytanie bylo do MorfeuszaSmile
Odpowiedz
Z racji tego, że całą hodowlę w zeszłym roku musiałem zaczynać od zera to niestety w tym roku nie mam jeszcze na tyle podrośniętych węży żeby były zdolne do rozrodu. Dopiero od przyszłego roku będę miał sporo maluchów w sprzedaży.
Poczekaj z kupnem jeszcze z miesiąc lub dwa i węży będzie w sprzedaży sporo (akurat trwa okres zniosów).

Węże jak najbardziej lepiej karmić martwym (mrożonym) pokarmem.
Większość węży należy karmić gryzoniami. Możesz kupić gatunki, które żywią się rybami czy jaszczurkami ale czy to wygodniejsze niż karmienie myszami/szczurami? Raczej nie.
Odpowiedz
Dziekuje bardzo za odpowiedz.Czy mam rozumiec ze moge karmic tylko mrozonymi nigdy zywymi?Moge poczekac z zakupem weza .Czy polecisz mi hodowce od ktorego moge kupic?Jakie weze zywia sie rybami i jaszczurkami?i czy tez mrozonymi

Czy sa takie ryby mrozone ktore my jemu czy np rybki akwariowe?
Odpowiedz
Karmić możesz zarówno mrożonymi jak i żywymi przy czym karmienie mrożonką ma trzy główne zalety, które mnie osobiście skutecznie przekonują do wyboru takiego właśnie wyboru. Po pierwsze za każdym razem mam zapas karmówki, nie musząc trzymać żywych gryzoni, których hodowla często bywa kłopotliwa. Po drugie bezpieczeństwo węża (żywy gryzoń też stara się bronić i może dojść do tego, że waż zostanie pogryziony). Znam przypadki, w których wąż spotkania ze szczurem niestety nie przeżył. Po trzecie względy humanitarne. Po co skazywać gryzonia na mękę w splotach węża? Śmierć niepotrzebna i dość brutalna.

Hodowców zbożówek mogę polecić. Skąd jesteś? To może znajdziemy kogoś z Twoich okolic Smile

Rybami karmi się pończoszniki (Thamnophis Sp. )
Jaszczurkami ( Ahaetulla nasuta )
Jedne i drugie da przestawić się na mrożone gryzonie jednak nie należy to do prostych rzeczy Big Grin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości