Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Larwy moli woskowych
No właśnie jak to jest z tymi molami woskowymi? Czy mogą one stanowić podstawę diety, jeśli agama je bardzo lubi?
Mój tak je polubił, że w zasadzie nie chcę jeść zbytnio nic innego...
Jak daje mole to wsuwa prawie 20! A jak daje świerszcze to zje 2 do 5.
Lubi zielone, więc wcina też bazylię, ale widzę że najbardziej polubił właśnie mole woskowe Wink

Wczoraj mi się skończyły i dziś zjadł 1 świerszcza i kilka mączników, ale chyba się kapnął, że to nie mole i już więcej nie chciał...Wink
Odpowiedz
Tak jest z molami, że jak raz smoki spróbują to często nie chcą jeść nic innego.
A mole nie mogą być podstawą diety, bo są za tłuste i obciążają wątrobę.
Dokładnie tak samo miałam z Gamcią! Spróbuj dawać mu szarańcze- bo akurat szarańcze też uwielbiają i- to może zapomni o molachSmile)
Odpowiedz
Mam podobny problem, u mnie też jaszczurki dostawały mole , a teraz nic do paszczy nie wezmą :/ Co ciekawe, nie tylko gady uzależniają się od moli, ale i gryzonie też Smile Myszki i suseł dostawały mączniki i było ok. Kilka razy dałam im moli i teraz mącznika nie chcą, a za molami to się aż trzęsą , nawet same przegrzebują mi pudełko z larwami

alex_andra , spróbuj im dawać mącznika po wylince, jeszcze białego, i najlepiej na chwilę potrzymaj je w resztach plastra gdzie miałaś mole. Moje czasem dają się na to nabrać Wink
Odpowiedz
hehe no widzę, że z moim wszystko w porządku Wink
sprobuję coś pokombinować, może się uda Smile choć dzisiaj zjadł 3 świerszcze i trochę zieleninki Big Grin więc głodny nie będzie chodził.

A jak często można karmić molami?
Odpowiedz
Jak nie trzeba to wogole lepiej nie karmić żeby nie było problemuSmile)
Mole są dobre dla chorych jaszczurek i po chorobie bo są odżywcze i lekkostrawne.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
O nie...już widzę minę mojego smoka Sad no nic, jak nie to nie Wink
Odpowiedz
Na pocieszenie kup mu szarancze, też smoki uwielbiają, tylko nie kupuj tych największych tylko takie średnie. Będzie zadowolony, zobaczysz Smile)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
No właśnie mam to w planach Smile
Odpowiedz
Nawet Gamcia, moja grymaśnica je lubiła i jadła prawie bez proszeniaSmile)
Odpowiedz
Mole takie są Smile

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości