Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chora agama brodata
Radziłabym robić w dalszym ciągu inhalacje,jeśli nie robisz.
Rozmawiałam jak wiesz o Twojej agamce z dr.Martą i dr.przypuszcza że problemy z płucami zostały spowodowane przez pasożyty!
Bo nie leczone atakują narzady wewnętrzne-przechodzą do płuc i wątroby.
Ona jeszcze długo bedzie się żle czuła-dobrze że żyje!W porę trafiła do Ciebie i zaczęłaś ją leczyć!Miała szczęścieSmile)
Odpowiedz
Mam pytanie zmieniłam dzisiaj zarówkę uvb na 25w 10.00 jest w odległosci 17 cm od wyspy na której się wygrzewa, mierze temperature i wynosi ona tylko 25.8
Odpowiedz
Żarówka UVB nie daje ciepła - ma emitować promienie. Ciepło daje żarówka grzewcza. Dlatego montuje się je obie blisko siebie, żeby gady łapiąc ciepło łapały jednocześnie tak ważne promienie UVB. Stąd Twój problem.
Odpowiedz
Tak jak Jaguś-uvb nie grzeje-ale kupiłaś dobrą jeśli chodzi o promienie.
Odległość między wyspą a grzewczą powinna wynosić ok.30 cm-musisz to uwzgladnić,ponieważ jak masz 17 cm to albo agamka się poparzy-albo nie bedzie chciała pod grzewczą siedzieć.
Co też nie jest dobre,bo ta temp.38-40 st,która powinna być na wyspie-potrzebna jest żeby agamka dobrze trawiła.
Odpowiedz
Do tej pory miałam na wyspie jedną żarówkę z uvb 125 w, która dawała również ciepło 36 stopni, żadnej innej. Czyli teraz jak zamontuje tą żarówkę z uvb 25w plus halogen będzie ok? Czy będę musiała jeszcze czymś dogrzewać czy to wystarczy? Grzewcza ma być 30 cm od wyspy, czy ta z uvb?
Odpowiedz
Obydwie żarówki powinny być mniej więcej w takiej odległości-a grzewcza to napewno.
Przyjmuje się ze uvb emituje swoje promienie w zasięgu ok.50 cm.Więc dobrze żeby była w pobliżu wyspy ciepła,gdzie agamka przebywa najczęściej.
Jeśli chodzi o temperaturę,to i tak trzeba zawsze sprawdzić.
Najlepiej połozyć w wybranym miejscu termometr spirytusowy na ok.2 godziny-to będzie wiarygodny pomiar.
Taki termometr kosztuje grosze a przydaje się przy każdej zmianie.Ja mam taki do akwariów-też jest okSmile)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości