Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chora agama brodata
Bardzo biedna najgorsze jest to,że jest pod opieką weterynarza dostaje leki i nadal nie ma poprawy, nie wiem kiedy jej stan sie zmieni.Dziękuje za pomoc, wybiorę się do apteki
Odpowiedz
Jak jest trochę lepiej to tylko się cieszyćSmile)
Dobrze że karmisz 2 razy dziennie.Dodawaj do jedzonka porcyjkę wapnia,żeby się nie odwapniła i co 2 tyg.porcyjkę witamin.
W dalszym ciągu tylko leży?Czy próbuje się przemieszczać?
Dasz radę fotkę tu umieścić?
Odpowiedz
Jak narazie to się wygrzewa, bo niedawno wstała, w ciągu dnia ona stara sie przemieszczać, jakos sie czołga. Ogólnie to ona od samego początku nie była mega aktywna, bardzo często siedziała w jednym miejscu, jak wychodziła poza terarium to tylko rzucała sie na firane i na niej wisiała, można powiedzieć,że mam leniwą agamę Smilezrobiłam jej rano inhalacje z miety. Zdjecie wstawiłam mam na początku moich wątków
Odpowiedz
agamka wygląda na dorodnego smoka ,że ma pasożyty to owszem się zdarza , ale dlaczego tak pięknie wygladający smok ma problemy z poruszaniem się ? nie pojmuję tego Sad

Sandra ,a jakie ma podłoże agamka ?
Odpowiedz
Piasek
Odpowiedz
czyli pylić nie powinien , no chyba ,że byłby zupełnie miałki jak puder..zraszaj go i tak ...
Czytałam na tcp to wszystko , może być tak ,że agamka ma infekcje dróg oddechowych , choć nie wiem skad by to miało się wziąc , może trochę niewłaściwa wentylacja jest , powinna byc w terrariach zdecydowanie grawitacyjna , znaczy góra i dół ,ale przemiennie ,a u Ciebie jest na górze - na środku i na dole ,a powiedz mi jeszcze czy jak byłaś u weterynarza , czy powiedzialaś jakie witaminy dajesz , no wiesz te z wapniem - czy tu czasem nie leży przyczyna tego problemu z poruszaniem się ....jak często dajesz jej te witaminy ? bo sprawa posożytów to jeszcze co innego - niestety u Twojej agamki 'zebrało' się dużo różnych przypadłości Sad
Odpowiedz
Jeśli wcześniej się nie czołgała to by znaczyło że jest BARDZO osłabiona i poprostu nie ma siły chodzić.
Przy zaczopowaniu też są problemy z chodzeniem-ale to muszą upłynąć tygodnie bez kupki.
Tak na wszelki wypadek pytam-kiedy była ostatnia?
Jeśli wcześniej była mało aktywna to moze poprostu od dawna ma pasożyty-i problemy oddechowe na tym tle...
Bo nie leczone pasożyty atakują narządy wewnętrzne-przedostają się własnie do płuc i do wątroby.
Jak dawno ją masz bo nie pamiętam?Mogłaś ją już ciężko chorą kupić.
A co z wentylacją tak jak pyta Smoczyca?mozesz dokładnie opisać gdzie jest?
A wogóle to piękny smok-i zadbanySmile)
Odpowiedz
U mnie wentylacja jest na suficie terarium ok.60 cm x5cm i na przodzie jest kratka pod szybą ok.60 cmx5cm. Jeżeli chodzi o witaminy to pokazywałam weterynarzowi jakie podaje i powiedział,ze są ok.witaminy daje jej co 2 tygodzin, a wapń 5 razy w tygodniu. Ostatnia kupka była tydzień temu. Ja moja agame mam od listopada, kupiłam ją w renomowanym sklepie, nie od zwykłego hodowcy.Mi sie też tak wydaje,że mogłam juz ją kupić chorą. Ogólnie dzisiaj jest wielki przełom moja mała ciągle w ruchu, chodzi z półki na półkę, często siedzi w basenie w wodzie, nadal trochę się czołga, ale widzę dużą poprawę w chodzeniu Smile
Odpowiedz
Jaka ulga ze lepiejSmile)
Jest jeszcze słaba to nie chodzi tak dobrze!
A próbowałaś dać jej normalnie do jedzenia np mole?Moze wrócił apetyt!
A terraz terra.Jakie są wymiary-bo z tego co piszesz to wydaje mi się że jest za małe.
Agamka 7 miesiecy to powinna mieć już ok.40 cm długości-jeśli od początku była w dobrych warunkach i zdrowa.A ile ma Twoja?
Jak ma na imię?Smile)
Odpowiedz
Na imię ma Stefan terarium ma 120cmx60x60cm z pustynnym wnętrze. Ja nie wiem do końca ile ona ma może ma 6 miesięcy trudno mi powiedzieć, ja ją mam od 4 miesięcy, w sklepie nie byli wstanie powiedzieć mi jej wieku.Moja ma ok. 35 cm. Próbowałam dać jej mole, ale nie chciała jeść
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości