Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wapń i witaminy a termin przydatności
Siemka.
Mojej agamce powoli kończy się termin przydatności wapnia i witamin.
Czy trzeba się bezwzględnie trzymać terminu przydatności czy jednak można na datę przymknąć oko i skarmiać dalej? Jeśli tak to jak długo?
Odpowiedz
Raczej powinno się je wymienić, po terminie ważności tracą swoje właściwości no i mogą zaszkodzić.
Odpowiedz
z miesiąc to nie tragedia , są proszkowe , gorzej jakby zwilgotniały ,ale więcej to już lepiej nie ryzykować
Odpowiedz
z witaminami może być problem, natomiast jeśli chodzi o wapń to polecam sepię (wysuszony szkielet mątwy), jest dostępny w każdym zoologicznym jako źródło wapnia dla ptaków. Jedyna niedogodność, to taka, że trzeba to zetrzeć. Tak czy inaczej polecam, przez 20 lat stosowałem z powodzeniem w chowie legwanów zielonych. Taki szkielecik może leżeć i leżeć.........
Odpowiedz
Tak aepia jest świetna Smile

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

Znaczy sepia

Odpowiedz
zawsze będę polecał sepię z jednej prostej przyczyny: jest naturalna, w przeciwieństwie do gotowych preparatów wapniowych lub witaminowych, gdzie tak naprawdę............nie wiadomo co jest
Odpowiedz
Trafiłaś jadłem sepie bo musiałem wiedzieć jak z jej rozpuszczalnoscią po tym jak rozmawialiśmy i powiedzials ze mojej felsumie kawałki zjedzonej sepi mogą się nie strawić w całości.A ja panikowalem ze się może zaczopuje ale na szczęście nie ufff....a sepia no bez smaku.

Odpowiedz
Dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi. W takim razie jutro lecę na zakupy :-)
Odpowiedz
Przypominam, to nie jest dział: Pochwal się smokiem ani żaden podobny, dlatego posty nie związane z tematem zostały usunięte.

PS. Ewa, pamiętasz, że mamy się trzymać tematu?, kto, jak kto, ale sama o tym pisałaś Wink
Odpowiedz
Była okazja to spytałam jakoś tak wyszło Smile)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości