Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje lamparty
Do grona moich dziewczynek dołączył tym razem mężczyzna, Pirat Wink Mieszka samotnie w swojej kawalerce 90x50 Wink
Wypatrzyła go jedna z naszych koleżanek wśród mnóstwa ogłoszeń w Internecie. Gekon nie wyglądał najgorzej, a ze słów właściciela wynikało, że wraca do zdrowia, a brak apetytu (3 tygodnie) był spowodowany ugryzieniem przez karmówkę.
Zabrałam słodziaka i do lekarza. Tam okazało się, że sprawa wcale nie jest taka prosta. Gekon miał paskudne zapalenie paszczy, niczego nie przyjmował, ani papki ani owadów. Z pomocą Jaguś, której w tym miejscu bardzo dziękuję, i mojego  lekarza wet (wspaniały i oddany zwierzętom człowiek!) gekona udało się uratować. Tydzień antybiotyków i pędzlowania paszczki "fioletem" dał rezultaty. Wrócił apetyt i niby wszystko już było w porządku ale... okazało się, że nie ma oka.  Nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach je stracił, ale oczodół  okazał się pusty, a rana zagojona. Z powodu braku oka Pirat ma problemy z wcelowaniem w owada, ale widać, że już pracuje nad tym Wink  Krótko przed wylinką z oka zaczęło się coś wydzielać, ale lekarz nie zlecił jakiegoś leczenia tylko nawilżanie i obserwacja. Przyszła wylinka, Pirat świetnie sobie sam poradził, a po wylince oko znów zaschło. Podejrzewam, że wyciek miał związek z wylinka, ale mogę się mylić .
Pirat je, poluje na "zombiaczki", przybiera na wadze i z radości merda ogonkiem  na widok moich dziewczynek. Tylko ząbków brakuje i czasem karmówka ucieknie z paszczy, ale mam nadzieję, że ząbki jeszcze odrosną Smile

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Ooo jaki przystojniak Smile)
Udało się uratować kolejne biedactwo dzięki dobrym sercom Smile)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Daj focie jak juz jest wszystko wygojone Smile Bardzo się cieszę,że nie było to nic poważnego i szybko wrócił do zdrowia Smile Daje mu kawałeczek miejsca w moim serduszku Heart
Odpowiedz
Daga zapowiadało się fatalnie - paszczka boląca i pełna resztek śluzówki i wypadające ząbki...
Pomógł genialny wet p. Wala, no i nasza niezawodna opiekunka wszystkich biedactw - REKSIASmile)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości