Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zatrzymana wylinka?
Witam. Moja agama ma około 4 lata lecz ja ją posiadam od lipca zeszłego roku. Na początku grudnia agama zaczęła przechodzić wylinke. Skóra jej do teraz jeszcze z brzucha schodzi. Martwi mnie natomiast inny problem - na 1 łapce skóra zeszła cała bez problemów natomiast na pozostałych trzech łapach skóra z palców nie schodzi od ponad miesiąca (mimo ciepłych kąpieli i prób zdejmowania skóry szczoteczką do zębów). Martwicy jeszcze chyba nie ma bo kolor skóry jest naturalny. Czy powinienem udać się do weterynarza czy jeszcze poczekać?

oto zdjęcia:

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
WitajSmile)
Bardzo długo nie schodzi -ale jeśli nie zmienił się kolor na ciemny,to narazie nie ma martwicy.
Zastanawiam się dlaczego tak długo to trwa...
Trzeba robić kąpiele codziennie-a najlepiej w rumianku.Na brzuszku nie jest zaległa wylinka grożna-za to paluszki trzeba przypilnować,bo są najbardziej narażone na martwicę.
Ja bym radziła oprócz codziennych ciepłych kąpieli-robić dodatkowo kompresiki na same łapki,nawet kilka razy dziennie.Oczywiście o ile to będzie możliwe.
Jak w ciągu dnia się nie da-ro koniecznie wieczorem jak smok śpi.Poprostu położyć kiepłe mokre waciki na łapki i zmieniać,zeby były cały czas ciepłe.
I tak ile dasz radęSmile)
A potem posmarować lekko oliwką na noc.Najlepsza by była Ozonella.
Poza tym KONIECZNIE zraszać wnętrze terra ile tylko razy mozesz-ja to robię co godzina,a i tak ledwo te 50% wilgotności się utrzymuje.
Dobrze też by było dawać pić-żeby się smoczek nawilzał od srodka.
Na zatrzymaną wylinkę nic więcej nie pomoze-więc wszystko zależy od CiebieSmile)
Powodzenia i bardzo radzę porzadnie się przyłożyć bo od grudnia-to strasznie długo.
Pisz codziennie,ok?Smile)
Odpowiedz
spoko będe pisał ale ja to czarno widze ;/ Wszystko fajnie w grudniu schodziło aż nagle wylinka sie zatrzymała i tak zostało do dzisiaj ;(
Odpowiedz
Nie martw się-jak zrobisz dokładnie tak jak piszę,to NAPEWNO wylinka zejdzieSmile)
Odpowiedz
skóra dalej nie schodzi ;(
Odpowiedz
Myślę że trzeba się wybrać do weta od gadów-bo może jest inna przyczyna że skórka nie schodzi.Zakładam że stosowałeś się dokładnie do rad!
Jak moja Gamma miała problem to robiłam kompresy co godzinę-i wylinka puściła.
Jakie masz duże miasto najbliżej?To mogę polecić weta.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości