Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Heterodon Nasicus
Tak jak zamierzałem nie wypowiadać się już na forum to pokusiło mnie raz jeszcze Tongue
Węże trawne, tak jak napisał Freewy to w większości węże pochodzące z odłowu i takich zakupów szczerze odradzam. Tym bardziej u Czechów. Jeśli uprzeć się na kupno to można rozejrzeć się na Hamm. Z transportem nie ma w zasadzie żadnych problemów, a można upolować osobniki CB. Mocno mi się wydaje, że były już w PL też CB chociaż nadal niestety są to sporadyczne przypadki. A szkoda bo bardzo ciekawy gatunek.
Odpowiedz
Dzięki, że się jednak wypowiedziałeś, rób to częściej, bardzo proszę Smile Na razie nie zamierzam go kupować , ale podoba mi się ze względu na jadłospis, chociaż kolorek też ma fajny, jak " morelki" . Wink
Odpowiedz
Wg.mnie jeśli wąż jest rozkarmiony to może być i z odłowu,wiadomo kwarantanna plus badanie kału, ale to się wykonuje u każdego nowego zwierzaka. A sklep bazyliszek mogę polecić z czystym sumieniem.
Odpowiedz
Silva rozkarmienie węża to jest mały pikuś w porównaniu z walką z pasożytami jakie mogą mieć w sobie węże z odłowu. Wprawdzie udaje się czasem ich pozbyć ale często kończy się jednak śmiercią gada. Ja przywiozłem z Czech agamy ostrogłowe i "robactwa" było tyle, że nie było wiadomo, który lek na odrobaczanie podać najpierw Smile
Odpowiedz
Reptil cieszę się że Cię pokusiło i mam nadzieję że tak zostanie Smile)
W opisie Heterodona który zrobiła Natalia znalazło się określenie-warunkowo jadowity.
Postanowiłam sprawdzić co to znaczy,znalazłam i zamieściłam na końcu opisu Natalii. Zachęcam do przeczytania bo ciekawe Smile)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Reptil z hodowli też można kupić tak zarobaczonego gada, że nie wiadomo co leczyć, kupując z odłowu ryzyko jest, ale dla upragnionego gatunku czasami warto zaryzykować, zwłaszcza jeśli zwierzak jest aktywny i przyjmuje pokarm.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości