Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłoże, ziemia, higiena u warana stepowego .
Spróbuję napisać o czym myślałem, wydaje mi się, że należy zespawać skrzynię z nierdzewki mającą długość i szerokość terrarium, którą wypełnimy ziemią torfową z piaskiem. Skrzynia ta stanowiłaby część terrarium - jego podstawę. Ze względów estetycznych można zabudować ją płytą meblową. Na skrzyni stanowiącej podłogę z podłożem, w którym waranisko mogłoby kopać, budujemy resztę terra. Cały myk polega na tym, aby zmontować "podwójne dno z dziurkami Wink. Kiedy pojawi się przykry zapach możnaby wlać wodę, wypłukać podłoże, a zanieczyszczoną wodę odessać pompką Wink. Cały problem polega na tym aby zostawić waranowi część skrzyni bez "podwójnego dna" i żeby mógł wkopać się głębiej Wink. Ale ten problem, myślę, że również jakoś rozwiążę Big Grin. W ten sposób wypłukane podłoże będzie co jakiś czas odświeżone. Jest dużo rozwiązań, chodzi o to aby to było praktyczne. Z materiałów, które nadają się do takiej zabawy przychodzi mi na myśl tylko nierdzewka, która wytrzyma nawet atak kwasu Wink i będzie cieszyła się długim życiem.
Myślę Aurelko, że mniej więcej wiesz o co mi chodzi.
Największym jednak problemem byłoby niszczenie nor, które waran wykopie i to mnie martwi najbardziej...............
Odpowiedz
Może nasz naczelny architekt JerzyK coś się wypowie? Smile)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
JerzyK jakby miał warana to juz byśmy mieli takie projekty ,że hej ..jak stąd do Togo Big Grin
a wiesz Szymon ,że cześć ludzi z forum waraniego naszego-ichniego Smile i tak często dól tej skrzyni robi z nierdzewki ?
w celu zabezpieczenia przed wilgocią oczywiście
ja ten dół będę miała ze szkła akurat ,powyżej tego zwykła płyta bedzie - no wiadomo ,że cale terra z płyty ,ale w nim własnie taka "skrzynia "szklana
niestety w Twoim przypadku tunele i jamy po tym znikna
ale można też i wiem ,ze część ludzi tak ma - wkopuje w to podloże i tak sztuczne jakby jamy , np z kolan czy rur pcv , takich wod.kan
może i Ty to wezmiesz pod uwagę ?Smile
Odpowiedz
Tego mi brakowało Big Grin, rzeczywiście można wykorzystać rury, które można kupić w sklepach wod-kan Wink, myślenie nie boli, ale bałem się zaryzykować Big Grin. Nie wiedziałem, że już ktoś robił dno z nierdzewki.............myślałem, że pomyślałem......chyba dlatego nie bolało Wink, ale podwójne dno, to już mój autorski pomysł......., żeby się tylko udało cuś takiego zdziałać Winki aby działało Wink
Odpowiedz
Koniecznie opisuj żeby inni też mogli skorzystać Smile)

Odpowiedz
gąsiory dachowe tez być mogą dla mniejszych waranków Smile
ja ma u myszy np i one ten domek Smile uwielbiają ,nawet nigdy na niego nie nasiusiają Big Grin
Odpowiedz
jeżeli cuś takiego powstanie, to daję moje słowo, że udostępnię projekt takiego terra Wink, ponieważ traktuję to jako hobby a nie jak temat służący zarobkowi Wink, niestety nie jestem w stanie powiedzieć kiedy, bo takimi sprawami zajmuje się mój szwagier Wink
Odpowiedz
Trzymamy za słowo dla dobra innych Smile)

Odpowiedz
prawie dwa lata minęły od pytania kymona co z higieną u waranów - dziś - przy okazji szukania pewnych informacji zajrzałam tutaj i aż się uśmiałam , z radości , bo problem z kupą warana "się rozwiązał " - wyjściem jest bioaktywne podłoże Smile
Pamiętam też - jak w 2015 roku szukałam informacji o nim , a teraz w każdym prawie terrarium bioaktywne podłoża mam i trochę osób również, a wielu może się na to zdecyduje , założyliśmy z kolegami grupę na fb :

https://www.facebook.com/groups/182076585614540/

powoli ,ale się to jakoś rozkręca , dziś "zaliczyliśmy " 150 osobę ,
a Bartek Gorzkowski poprosił mnie o napisanie artykułu na ten temat :

http://zwierzakwdomu.pl/biologicznie-aktywne-podloza-terrarium/

to jednak jeszcze nic Smile - jak jest czas chwalenia się to robię to dalej
otóż prowadzę od niedawna waranie forum na tcp - to olbrzymi sukces , powiedziałabym ,że pewna nobilitacja
Odpowiedz
Gratuluję z całego serca, od dawna się Tobie należało

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości