Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wylinka czy nie?
Witam.
Nie jestem pewny czy to zaległa wylinka czy poprostu tak może mieć genetycznie.
Odkad kupiłem agame ma od połowy do końca taki szarawy ogon przy końcu bardziej ciemny. Jak przyjechała do mnie była chyba na końcu wylinki bo jeszcze kawalki skóry były w pojemniku. Teraz już zbliża się następna wylinka i nie wiem czy na ogonie to jest ta stara czy poprostu ma taki ogon. Jak sprawdzić czy to wylinka? Kąpie go codziennie ale żadnych zmian nie zauważylem.[Obrazek: 256298f17a50a76e530a489f3ce78bad.jpg][Obrazek: 1af5763f99b4708ad6b6ef78e53b20ad.jpg][Obrazek: c1023d67c02ecb0d1981e870079e8341.jpg]

Wysłane z mojego GT-I9300
Odpowiedz
Cześć, mam trzy agamy i każda z nich ma ciemniejszy koniec ogona, więc to pewnie taka uroda smoków . Jeśli byłaby to zalegająca wylinka to w czasie kąpieli musiałaby chocaż częściowo schodzić, a tak się nie dzieje. Twój smok wygląda na maluszka, a takie szkraby przechodzą wylinkę błyskawicznie, więc raczej nie masz się czym martwic Smile
Odpowiedz
Ok. Dzieki Smile wolałem się upewnić że wszystko ok Smile

Odpowiedz
na drugim zdjęciu bardzo wyrażnie widać ,że to nie wylinka na końcu tego agonka ,tylko normalny stan agamki ,dużo agam ma ciemnniejszą końcówkę ogonka .
Odpowiedz
Ale obserwuj czy przy następnej wylince z tej końcówki skórka zejdzie. Jak nie to trzeba będzie robić kompresiki

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Ok. Już sie właśnie zaczyna ale narazie tylko zrobiła się szara na plecach i łapach ogon narazie ma jeszcze "żywy" kolor.

Odpowiedz
Maluszki mają wylinkę praktycznie jedna za drugą-jeśli są odpowiednio karmione i mają dobre warunki.
Napisz więcej o agamce -jest prześlicznaSmile)
Jak ją karmisz-czym i jak często?
Wszystkie dokładne info o agamkach są na stronie w opisie AGAMA BRODATA.
A dodatkowe info w dziale PORADY-np.o pasożytach,o zaczopowaniu i inne.Przeczytaj koniecznieSmile)
Odpowiedz
Czytałem pagone kilka razy i inne fora, strony zanim kupiłem killera także coś tam wiem Wink
Karmiony 2 razy dziennie karaczany tureckie i świerszcze. Z wapnem. 1-2 mącznik na deser zielsko nie bardzo. Czasem skubnie troche bazylii. Witaminy raz w tygodniu.

[Obrazek: a1872b54623b8dba4646e0a31fe8b364.jpg]

Odpowiedz
Kiler piękny smoczek Smile)
Bardzo się cieszę jak hodowcy są przygotowani do opieki nad tymi cudownymi gadami Smile)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości