Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
waran stepowy - problemy , porady ,obserwacje
już wiadomo co Denwerek lubi najbardziej Smile , cudowny Tongue
jak się ukształtuje pytasz Smile
one mają swoiste charakterki i z tego co wiem o różnych osobnikach - każdy ma inne zachowania Smile ,czasem zabawne , czasem paskudne Smile
wiem też to od nas - w dużym stopniu zależą wspólne relacje , bo warany stepowe mają swoje nawyki /ale i upór Wink / jak coś im się spodoba to tego się trzymać będą .
Ale są też przy tym bystre i ciekawskie i nowe doznania , zaciekawienia miewają .
Znany tutaj nam waranek zakupiony w Kakadu , tam trochę wystraszony ciągle , nieśmiały u kolegi stał się wspaniałym łobuzem .
Ostatnio Maniek chodził sobie i w pewnej chwili po spodniach wspiął się sam Big Grin na kolana swojego pana Smile
Wyobrażacie sobie jakie to jest przeżycie ?Smile
A mój Raptor wczoraj znów wychodził sobie jak mnie nie było ,ale pózniej - jak wróciłam to znów pospacerował sobie do kuchni i wrócił do domku - a przecież jest w nowym domu , wszystko tam jest inne , a już po 5 dniach zachowuje się zupełnie jak na starym mieszkaniu Smile
Do tego ten kociaczek podrzutek strasznie nim jest zaciekawiony , Raptor jednak takim malusim szczurkiem się nie zajmuje , popatrzył i przestał na nią zwracać uwagę Smile
A to terrarium dla Denwera to będzie stało na podłodze ?
Odpowiedz
No fajna sprawa, jak sam przychodzi do właściciela. Jakiś tam swój osobisty powód musiał miećSmile

A co do wychodzenia Raptora na kupę, czy jego kupy eż mają taki intensywny zapach jak mojego? Nie wiem, czy każda kupa, ale szczególnie dwie pamiętam. Zrobił pierwszy raz ze strach jak go kiedyś wyciągałem na siłe(stare posty) i to śmierdziało okropnie, było czarne rzadkie, białe i ciecz, 3 na raz. Ostatnio powtórzył to raz za meblami i ciężko było pozbyc się tego "zapachu". Poza tym ciężko mi osądzić woń innych odchodów bo denwer zwykł je odawac w wodzie, którą mu zymieniam jak widzę bonus w środkuSmile

Nie interesuje się kotem? Na szczęście kotka, ale z tego za obserwuje na filmikach w sieci warany nie interesują się zwierzetami, które nie są ich pokarmem.

Co do terrarium...tak będzie stało na podłodze. Juz dziś opracowałem plan przemeblowania kawalerki. Będę musiał mu oddać dość dużo spejsu...Mam taka wnękę, która ma równo 2 metry szerekości i tam by mi chyba najbardziej pasowało umieścić terrarium. Na nia postawić może jakiś mebel z tego samego drewna, żeby zagospodarować miejsce najlepiej jak się da. a jakie wymiary zrobiłaś Raptorowi? Może jakaś fotkę pokaż...
Odpowiedz
Duża wnęka będzie bardzo dobra dla tego małego bystrzaka-niech maSmile)
Nad terra można chociażby półki-przydadzą się na coś napewno.
Odpowiedz
Prawdziwy szał pojawia się przy oseskach....https://youtu.be/dTOYfbiP3wU
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości