Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
waran stepowy - problemy , porady ,obserwacje
Zawsze ludzie są winni jak coś takiego się dzieje!
Ja nigdy nie obwiniam zwierzą!
Odpowiedz
wiem o tym filmku , strasznie się wszyscy wkurzaliśmy na fb o niego !
Odpowiedz
O właśnie, dobry temat, bo miałęm zapytać

Jak można jeszcze urozmaicic dietę waranowi? Mój głównie jedzie na karaczanach i mrożonych oseskach(te drugie kocha) Owady lubi,a le nie mam monopolu na nie.

Czasami eksperymentuje, ale wolę wiedzieć jeśli coś ma mu szkodzić.

- czasem dostaje kawałek ryby, którą patroszoną kupuje w rybnym
- dwa razy dostał małego ślimaka
- dziś kupiłem mu jajka przepiórcze i wrąbał jedno

Przeczytałem o tych podrobach, więc raz na miesiąc kupie mu kilka serduszek, co jeszcze można dawac waranowi?
Odpowiedz
jeśli zapewnisz warankowi takie podłoże jak ma mieć Smile
i odpowiednią wielkość terrarium i te właściwe warunki cieple i wilgotnościowe to spokojnie możesz go karmić myszkami Smile , w tym znaczeniu ,że karmienie rozpocznij od kilku owadów - te dobrze byłoby urozmaicać , np karaczany plus kilka szarańczy i dwa trzy oseski czy mysie podrostki - bo już spokojnie biegusy dostać może - na jedno karmienie
Rybka pewnie że jak najbardziej być może , ale z dwa razy w mięsiacu
mogą być nawet jakieś filety ,byle bez panierki Smile
ale ryba z rybnego też
jajka , najlepsze te przepiórcze faktycznie , bo szkoda ,zeby waran się męczył z dużym kurzym - ale jajka ze dwa razy w miesiącu
i co dziwniejsze ,choć niektórzy się burzyli na tcp - sprawa podrobów ,akurat Wayne - dla mnie warani guru Smile pisał ,że jak najbardziej Confusederca ,żałądki , serca można przekroić ,a żąłądki nawet na 3 części
wbrew temu co niektórzy piszą podroby są najwartościowszą częścią drobiu Smile
ja daję je na zamianę z robalami
za to absolutnie żadnego mięsa kurzego ,wołowego ,wieprzowego
jakbyś dorwał królika albo nutrię np to to można ,bo zdrowe jest
ślimaki winniczki lub wstężyki jak chce jeść to super sprawa
tylko trzeba je przetrzymać trochę w jakimś pojemniku i karmić zdrowo Smile
żeby wysr* to co zjadły na wolności
super sprawą byłyby pisklaki
chyba takie też można dostać u niektórych hodowców karmówki mrożone Smile
pisklakami można karmić tak często jak robalami Smile
Odpowiedz
Aurela ale ślimaki ze skorupkami??

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
(23-09-2015, 14:06)ewkagamma napisał(a):  Aurela ale ślimaki ze skorupkami??

A czemu nie?Smile Jesli na wolności jedzą skorupiaki. A co pwoiesz an to? https://www.youtube.com/watch?v=pGOLCLAcWXc

No ja czasami, choć ostatnio rzadko poluję na bażanty i zające, więc zdarzało mi się mieć mega zdrowe mięso. Na pewno Denwerus by zamoczył w nim pyszczekSmile  Ale jak mam całą paczkę jajek przepiórczych, to może urozmaicać mu tak, że jedno jajko na 2 dni przeplatając z czym innym, az się skończą kjajka i potem za ok miesiąc, lub poltorej znow paczuszka.

Walczył od razu z jajkiem, Troszke za duże dla niego,ale troche rozłupał je i połknął tracąc tylko ciutkę białka. Jestem pewien,że w jajku jest wszystko co tworzy nowe życie, więc duzo witamin i związków mu potrzebnych.

A w ogóle ostatnio zastanawiam sie ile mu dawac jedzenia i jak często. Małemu daje się codziennie z teorii. Ale on juz 2x urósł odkąd jest u mnie.  

jestem zwolennikiem niedokarmiania do syta. I daję mu jesć jakieś 5-6 dniw  tygodniu w jednej porcji ok np 3 oseski, lub z 10- 15 karaczanów dość małych(takich jak z filmików) Tak jest dobrze? oceniam po jego brzuchu. gdy widzę, że nie jest szczupły to go nie karmie.
[/quote]
Odpowiedz
Masz rację, na wolności to wcinają ślimaka że skorupką. Tak tylko spytałam Smile)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
nie tylko na wolności Wink u Maćka (kuka) z tcp, który z powodzeniem rozmnaża acanthurusy, warany najbardziej walczą o skorupkę z jajka Wink, więc ze ślimakiem również nie ma problemu, w naturze nikt im tego nie obiera Wink
Odpowiedz
foxepc - jak masz dostep do tak zdrowych terenów łowieckich Smile to "upoluj " dżdżownice , możesz je nawet wrzucić do terrarium , poryją w ziemi , odnowią ją Smile a Denwerek będzie miał ubaw szalony Smile
ja nazbierałam pięknych ślimaczków i dalejże je Raptorowi , spojrzał na nie , potem na mnie , nawet nie wąchnał , tylko się odwrócił dupką do mnie - znaczy to u niego " nie chce mi się nawet z tobą gadać " - no i skończyło sie to tak ,że poszłam zaślimaczyć park koło mnie .
jedno jajko na dwa dni to za często , musisz zatem je sam zjeść Tongue , po prostu zrobi się z tego trochę monodieta ,ale jak nie lubisz ich jeść , no to trudno - niech waran zje te co masz Smile
jaja ogólnie są zdrowe przecież , myślę ,że na wolności waraniska często ,ale w sezonie lęgowym jedzą jaja ,bo to jest dla nich łatwy dość kąsek , tylko Smile ooo... .już wiem mniej więcej o co z tym chodzi - nie ma za dużo ptaków ,które robią gniazda na ziemi , większość jednak na drzewach , na cieniutkich galęziach , warany nie wlezą tak wysoko , zatem tych jaj nie jedzą dużo ,ptasich
bo - jak dr Bennett robił sekcje zwłok waranów to znajdował i owszem , ślady jajcze , były to jednak jaja jaszczurcze .
jak miałam harem agam to i jaja były ,ale waran pierwszy raz z checią je jadł , potem zaś wypluwał
No ale mój smok miewa kaprysy .
Moim zdaniem tak jak karmisz to ok jeśli chodzi o ilość , ale możesz go karmić już co dwa dni nawet , tochę wtedy dodając jedzonka .
Odpowiedz
(24-09-2015, 09:51)Smoczyca napisał(a):  foxepc  - jak masz dostep do tak zdrowych terenów łowieckich Smile to "upoluj " dżdżownice , możesz je nawet wrzucić do terrarium , poryją w ziemi , odnowią ją Smile a Denwerek będzie miał ubaw szalony Smile
ja nazbierałam pięknych ślimaczków i dalejże je Raptorowi , spojrzał na nie , potem na mnie , nawet nie wąchnał , tylko się odwrócił dupką do mnie - znaczy to u niego " nie chce mi się nawet z tobą gadać " - no i skończyło sie to tak ,że poszłam zaślimaczyć park  koło mnie .
jedno jajko na dwa dni to za często , musisz zatem je sam zjeść Tongue , po prostu zrobi się z tego trochę monodieta ,ale jak nie lubisz ich jeść , no to trudno - niech waran zje te co masz Smile
jaja ogólnie są zdrowe przecież , myślę ,że na wolności waraniska często ,ale w sezonie lęgowym jedzą jaja ,bo to jest dla nich łatwy dość kąsek , tylko Smile ooo... .już wiem mniej więcej o co z tym chodzi - nie ma za dużo ptaków ,które robią gniazda na ziemi , większość jednak na drzewach , na cieniutkich galęziach , warany nie wlezą tak wysoko , zatem tych jaj nie jedzą dużo ,ptasich
bo - jak dr Bennett robił sekcje zwłok waranów to znajdował i owszem , ślady jajcze , były to jednak jaja jaszczurcze .
jak miałam harem agam to i jaja były ,ale waran pierwszy raz z checią je jadł , potem zaś wypluwał
No ale mój smok miewa kaprysy .
Moim zdaniem tak jak karmisz to ok jeśli chodzi o ilość , ale możesz go karmić już co dwa dni nawet , tochę wtedy dodając jedzonka .

Dzieki za odpowiedź. Dżdżownice brzmią świetnieWink Muszę nazbierać jak będę z wizytą u dziadków na kujawachSmile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości