Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teoś leniuch ?
Witajcie
Przedstawiam Teosia, mojego smoczka, którego właścicielem jestem już półtorej roku, mniej więcej jego wiek jest zbliżony do tej liczby.

[Obrazek: q9vssk04u9xr.jpg]

Wcześniej były jakieś pasożyty u niego, odrobaczony był i po ponownym badaniu już nic nie było. Uff.
Ale, pojawił się taki mój obaw po jakimś czasie, mianowicie Teoś stał się leniwy, mało ruchliwy. Wcześniej drapał w szybę, chciał wyjść bardzo często, a teraz już tego nie robi. Ponownie zbadałem kał, lecz badanie nic nie wykazało - zdrowy.
Od kilku dni leży w jednym miejscu prawie cały dzień, z dala od UVB, z dala od grzewczej, pod podestem. Wygrzebane drewienka i leży w nich Teoś.
Objawy ma trochę podobne do 'składania jaj' opisywanych przez Ewę w innym temacie, lecz z tego co mi wiadomo, to jest samiec.
Owszem również drapie w podest, w podłogę, grzebie czasem w drewienkach w kącie terrarium, ale myślałem, że to normalne.
Zamieszczam oczywiście zdjęcia smoka, dla identyfikacji i wglądu jego wyglądu Smile

[Obrazek: 2e6b626pv911.jpg]
[Obrazek: 67gjqvqn3ggu.jpg]
[Obrazek: cq5bku4j0ebl.jpg]

Odkąd zaczął leżeć pod podestem niechętnie je karaczany, zieleninkę zjada z apetytem. Wczorajsza noc była jedną nocą z ostatnich, które spędził na wyspie, a nie pod podestem.
Może ktoś wie, co może się dziać?
Badanie krwi zalecone przez Ewę, niestety jest w 90% niewykonalne, gdyż najbliższy punkt, gdzie mogą dokładnie zbadać Teosia to Warszawa, czyli jakieś 200km ode mnie (Białystok). Nie mam transportu, a nawet i czasu, by zawieźć go na jakiekolwiek większe badania.
U mnie weterynarz jest w stanie zbadać kał i ogólny stan zdrowia.
Po zdjęciach raczej nie wygląda na chorego, kąpiel również dobrze znosi, 'pływa' sobie troszkę, moczy się chętnie, ale po pokoju/łóżku porusza się też jakoś tak leniwie.
Na początku przyjaźni z Teosiem czytałem, że to leniwe zwierzęta, ale mi to stwierdzenie nie pasowało, może teraz widać prawdziwe oblicze?
Chętnie udzielę więcej informacji oraz zasięgnę pomocy u Was, kolegów/koleżanek specjalistów Smile
Pozdrawiam, Adam
Odpowiedz
a ten wet, u którego robiłeś badania to jakiś zaufany ? bo niektórzy tylko wrzucą na chwilę pod mikroskop i nic nie zobaczą byle kasę zarobić. Ja bym powtórzyła badanie kału u kogoś innego (nawet wysłanie do labolatorium na dokładniejsze badania)
Ludwik miał podobne objawy i okazało się,że ma nicienie.
W sumie jak się tak leni i nie chce mu się ruszać na wyspę to możesz go wyciągnąć i sam na niej położyć, może mu chłodno i zmarkotniał a jak się wygrzeje to humor wróci.
Jakbyś mógł jeszcze napisać jakie Teoś ma warunki w terra (rozmiar, temperatury)? bo może mu zwyczajnie za gorąco i chowa się w chłodnych miejscach?
Moje kochane stadko  Heart

[Obrazek: sygn.jpg]
Odpowiedz
Adaś nie musisz jechać do Warszawy-bo masz weta polecanego jeszcze na tcp.
To dr.Tomasz Biedulewicz ,,Boliłapka,,ul.gen.Sosabowskiego 1 tel.(85)811 08 24
Właśnie tam dzwoniłam-ale dr bedzie dopiero jutro .Umow się koniecznie -zadzwoń jeszcze dziś.
Na tych fotkach na ręcznikach Teoś wygląda żle-BARDZO radzę nie czekać na poprawę tylko zaraz na weta-bo bez pomocy poprawy nie będzie.
Narazie rób kąpiel ciepłe i niech leży pod lampą.Dawaj mu pić-najlepiej kisielek z ziarenek siemienia lnianego.a jak nie masz chociaż wodę żeby się nie odwodnił.
Napisz jakie warunki w terra tak jak pisze Miśka-jakie temperatury przede wszystkim,no i jakie wymiary,ok?
Odpowiedz
terrarium ma wymiary 100cmx50cmx60cm
temperatura na wyspie to 38.5 stopnia, ogólnie w terrarium przy szybie jest 31 stopni
właśnie w Boliłapce robiłem badania kału, też wiem, że doktor będzie dopiero jutro, ale wieczorem, a wieczorem niestety nie mam jak zajść, bo pracuję.
i w Boliłapce powiedzieli, że krwi nie pobierają
nicienie zostały wykryte w styczniu podczas badania kału, odrobaczanie było i po odrobaczaniu nicieni nie było. Ale wtedy objawy były inne.
Postaram się jak najwcześniej ruszyć do weterynarza
Odpowiedz
Kurczę...
Cały czas tak wygląda?
Koniecznie do weta-może da leki wzmacniające i wogóle coś powie.
Narazie pomagaj Teosiowi jak się da-czyli ciepłe kąpiele-może w rumianku,kisielek do picia i pod lampę.
Dr.Biedulewicz będzie jutro do 20-ej,może dasz radę zwolnić się z pracy chociaż trochę?
Ja jutro postaram się pogadać z doktorem-trochę go znam bo gadałam z nim o ulotkach.Spróbuję się coś dowiedziećto napiszę.
Najlepiej by było jakbyś mi napisał swój nr w prywatnych wiadomościach żebym miała z Tobą szybszy kontakt,ok?
Odpowiedz
to zdjęcie pierwsze na ręku było robione chwilę po tym jak był na ręczniku, na ręczniku to z kąpieli wyszedł i powiem, że on zawsze tak się przytulał do ręcznika.
Dzisiaj zdam kał do badania, właśnie jadę do weterynarza, lecz tak jak mówię, nie jestem w stanie dziś i jutro zawieźć go do weterynarza, z uwagi na godziny przyjmowania dr. i moich godzin pracy. Rozmawiałem z wetem to w sobotę pojawię się z Teosiem i też dr będzie, gdyby w pracy coś się zmieniło to jutro pojawię się z Teosiem u weterynarza.
Dzisiaj Teoś wygląda tak:

[Obrazek: 4h345838unp0.jpg]

Nocował na wyspie, rano siedział na wyspie ze 3 godzinki po czym pomaszerował pod podest, ale nie układał się, tylko po prostu siedział pod podestem
W kupie dziś zauważyłem drewienko z podłoża, może to jest powód takiego zachowania dziwnego.
Odpowiedz
teraz po kąpieli i po kupce, gdy wydusił drewienko wydaje się być trochę żywszy, chodzi po łóżku, wchodzi na parapet, rusza się
a w terrarium, z moich obserwacji temperatura przy szybie jest taka sama jak pod podestem (powinno być trochę chłodniej chyba) czyli 31 stopni.
Nie powinno być chłodniejszego kąta ? Wilgotność na poziomie 30-40% w ciągu całej doby
Odpowiedz
Może go bolało jak drezwienko przeciskalo się przez jelita! Jeśli mu dawałes kisielek to napewno pomogło. Jeszcze nie wygląda za dobrze -ale ma ładne barwy ,więc lepiej jest. Dobrze że pójdziesz do weta Smile)
Drewienko zjadł pewno przypadkiem -może karm na wszelki wypadek tam gdzie ich nie ma. Najlepiej połóż w jakimś miejscu ręczniki papierowe i niech tam je.
W najchlodniejszym miejscu powinno być ok. 25 st. A ile masz na wyspie ciepła?
Wilgotność powinna być ok 50 %.Jak masz mniejszą to częściej psikaj wodą w terra.
Cieszę się ze jest trochę lepiej Wink)
Odpowiedz
Badanie wykazalo kilka jaj nicieni, odrobaczanie bedzie w sobote i kwarantanne od razu tez przeprowadze. Mam nadzieje ze nic powazniejszego nie bedzie. A drewienko czesto do karaczanow sie przykleja jak je lapkami sciskaja i pewnie wtedy przypadkiem wpadlo do buzi. Na wyspie jest 38-39 stopni, a wilgotnosc tl nawet jak spryskam cale terra dokladnie to wskakuje na 50%, nigdy wiecej nie widzialem. Moze uvb 10.0 za mocno wysusza?
Skad nicienie sie pojawiaja? Kiedys byly, kwarantanna byla, po kilku miesiącach znowu sa..
Odpowiedz
Mogą być niedoleczone dlatego trzeba robić kontrolne badanie. Mogła też być niedokładnie robiona kwarantanna. Najważniejsze że już wiadomo, że drewienko wyszło. Ale i tak radzę go pokazać dr. Biedulewiczowi tak na wszelki wypadek.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości