Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szary odcień skóry
Witam. Niedawno kupiłam agame brodatą. Dojladnie 3 dni temu. Jest to młoda agama. Ma około 15 cm nie wiem dokładnie ile ma miesięcy sprzedawca nie powiedział a ja zapomniałam zapytać. Podstawowe informacje. Jest to samiec. Od samego początku jadła mała świerszcze przystosowane rozmiarem do jej pyszczka. Zieleniny nie jada. Próbowałam jej dawać za każdym razem tylko obserwowała ale nie jadła. Witaminy jej dawałam co dziennie oprócz dzisiejszego dnia. Terrarium wiem, że jest za małe 30×30×45. Będę zmieniać podkoniec miesiąca na większe. Dzisiaj mały Mikey od samego rana nie chciał jeść. Zjadł tylko 2 robaczki. Zauważyłam też że jego kolor się zmienił na ciemniejszy. Jest cały szary. Razem z partnerem boimy się że może dzieje się coś złego. Proszę doradzcie. Czy to może zbliża się wylinka?
Odpowiedz
Witaj Smile
Sorki że dopiero odpisuję, ale byłam na urlopie.
Agamka 15 cm prawdopodobnie ma 1 miesiąc. Zmiana koloru na szary to oznaka zbliżającej się wylinki . W tym czasie agamy gorzej jedzą, bo zrzucanie skórki jest co najmniej nieprzyjemne...
Ale brak apetytu jest również wtedy, gdy agama ma pasożyty. A maluchy bardzo często je mają...A jak mają to najczęściej ciężko przechodzą leczenie ...Radzę jak najszybciej dać kupkę do badania.
A tak w ogóle to najłatwiej mnie znaleźć na face book w grupie AGAMA I INNE JASZCZURKI - grupa opiekunów jaszczurek. Tam odpowiadam natychmiast. Nazywam się Ewa Mędrzejewska.
Zapraszam na grupę i pozdrawiam Smile
Mam nadzieję że dołączysz do nas Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości