Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parki
Czesc
Zastanawiam sie nad kupnem drugiej agamki. Moj samiec ma juz okolo 1.5 roku I zmieniam mu terrarium na wieksze I z tego wzgledu zastanawiam sie nad kupnem mu samiczki , lecz zastanawiam sie nad skutkami czyli potomstwem I czy nie bede musial trzymac ich np w dwoch roznych terrariach.
Wiem ze pytanie albo sam watek moze zdawac sie glupi ale nie.jestem zaawansowanym hodowca.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

(01-03-2018, 18:16)jakubdutka napisał(a):  Czesc
Zastanawiam sie nad kupnem drugiej agamki. Moj samiec ma juz okolo 1.5 roku I zmieniam mu terrarium na wieksze I z tego wzgledu zastanawiam sie nad kupnem mu samiczki , lecz zastanawiam sie nad skutkami czyli potomstwem I czy nie bede musial trzymac ich np w dwoch roznych terrariach.
Wiem ze pytanie albo sam watek moze zdawac sie glupi ale nie.jestem zaawansowanym hodowca.

Czy moze lepiej dokupic dwie samiczki ?

Odpowiedz
Witaj Jakubie Smile Pytanie nie jest głupie i dobrze że się nad tym zastanawiaszSmile
Ja zdecydowanie odradzam, bo parka to zawsze jajeczka. Jak samiczka jest w ciąży to i tak powinna być osobno, żeby samczyk nie męczył jej kopulacjami, a ona mogła spokojnie jajeczka złożyć. A po złożeniu też powinna być osobno, żeby dojść do siebie i żeby jej samczyk znowu nie zapłodnił...Ciąża jedna po drugiej wyniszczy jej organizm, dlatego trzeba tego uniknąć..
Zdarza się, że samczyk jest agresywny wobec samiczki, może ją poranić ciągłymi zalotami, które są niestety dosyć brutalne...
Jakiś rok temu poszukiwany był dom dla samiczki, której agresywny samczyk połamał łapki...
Oczywiście nie zawsze tak jest, ale MOŻE być...
Jakub zapraszam Cię na naszą grupę na fb ,nazywa się AGAMA I INNE JASZCZURKI Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości