Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwne Dźwięki
Pierwszy raz spotykam się z takim dziwnym przypadkiem.
Agama wydaje dźwięk jak Żaba. Bynajmniej podobny do rechotu.
Ktoś może wie o co chodzi?
Wspomnę ze zabralem agama od chlopaka ktory ja prawie za glodzil i musze karmic i pojic na chama. Czy ma coś to wspólnego z takim sposobem krmienia ? Czy jednak probuje mnie odstraszyć?

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
WitajSmile
Niestety znam - mnóstwo podobnych przypadków gdzie trzeba ratować jaszczurki...Mam nadzieję że dasz radę a ja chętnie pomogę...Smile
Z tego co wiem to agamki mogą tylko syczeć - jest to jedyny dźwięk jaki wydają...
Spotkałam się z podobnym przypadkiem i okazało się że agamką ma coś w rodzaju zapalenia gardła...Myślę że Twoja może być chora, zwłaszcza że jak piszesz została zabrana od jakiegoś debila...
Nie ma innego wyjścia - trzeba iść z nią do weta od gadów, bo może mieć jeszcze np. krzywicę, a moim zdaniem z całą pewnością ma pasożyty....
Jeśli chcesz się nią opiekować i uratować to idź do weta.
Chore agamki są często karmione na przymus. Można miażdżyć owady i dawać, najlepiej mole woskowe larwy, bo są odżywcze i lekkostrawne.
Możesz też kupić słoiczek dla niemowląt firmy gerber z mięskiem i to dawać ze strzykawki - oczywiście bez igłySmile
Dokładnie o takim karmieniu na przymus możesz przeczytać na głównej stronie w dziale PORADY.
Napisz coś więcej o agamce ok?Smile
Odpowiedz
Gerberki mam.
U weta bylem. Czekam na wyniki. Wszystko zrobione, jak napisałeś. Mole woskowe zajada, ale tak ze tylko dwa i nic nie je.
Swierszcze bananowe uwielbia. Kubanskie będą, ale za jakis czas. W srode zabiore go jeszcze bo beda wyniki. Kupilem osobny blender dla niego aby mu robic mielonke. Wet mi powiedziala jak mozna go karmic na przymus.
Zaprzyjazniony hodowca i przyjaclek kazdego zwierzęcia powiedział. Futruj futruj nawet na chama. I to nawet 5 razy dziennie.
To byl taki rechot a zarazem syk.. Mam nadzieje ze jest tylko zly.

Dzis juz tego nie było.

Zastanawia mnie jego jezyk. Ma taki bialkawy. Nie caly ale ta przyssawke do chwytania.

Kiedys byl ospaly mało ruchliwy Ale jak jest juz tak karmiony wróciła jemu sila. Biega skacze prawie ze lata. Kiedys ledwo sie wspiął teraz to jak sie nawet na reke wspina to pazurki potrafi wbic i dosyc zwinnie mu to wychodzi. A jak ucieka to az dywan zwija Wink Raz zajęło mi 10minut lapanie jego [Obrazek: 6588b0ac12cc52f99a111def36aceac6.jpg][Obrazek: 3c80d204e2984ba50b6bc804eee1ea28.jpg][Obrazek: 89be59d5ec3b0af51d855a7db997eda4.jpg][Obrazek: 8dce87c89afd98d15b30169d78611519.jpg][Obrazek: dade49ea04def292542ff598dad2f255.jpg]

Odpowiedz
Śliczny jest ale straszny chudziak...Dobrze że go zabrałeś bo chyba by długo nie pożył u tego debila...
Cieszę się że się tak ożywił, to siły mu wracają Smile Ma piękną postawę - stoi na łapkach i główka w górze, wygląd dużo mówi o kondycji Smile
Jeśli chodzi o języczek to agamki tak mają, końcówka biała i jakby rozdwojona.
Napisz w jakim wieku mniej więcej no i jak się uda to zważ i zmierz. Ale postaraj się go nie łapać, tzn nie gonić po terrarium bo to dla niego wielki stres - lepiej poczekać do późnego wieczora aż uśnie. Wtedy nie będzie czuł Smile
Terrarium wygląda fajnie, ale napisz jakie wymiary, a także gdzie jest wyspa ciepła i ile jest tam stopni, ok? Temperatura jest bardzo ważna, bo w za niskiej smok jest zamulony, nie chce jeść no i źle trawi. Ile i czego wczoraj zjadł?Smile
Masz UVB? Jaką?
Dużo pytań ale wszystkie odpowiedzi ważne Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości