Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Owsiki u dziewczyn
Dawno mnie nie było i wracam z problemem.
U moich dziewczyn stwierdzono owsiki. Pierwszą dawkę leku już dostały. Terrarium tylko wstępnie wyczyszczone bo czekam na preparat do dezynfekcji.
Mam pytanie czy powinnam pozbyć się całej karkówki?
Co jeszcze powinnam zrobić żeby się tych niechcianych gości pozbyć?
Mam jeszcze problem bo nie mam typowego terrarium gdzie mogę je przenieść. A leczenie bedzie trwało przynajmniej trzy tygodnie. Jak sobie z tym poradzić?
Odpowiedz
Owsiki to nie koniec świata - to tak na pocieszenie Smile
Jeśli wystrój jest taki że da się wyjąć a potem włożyć - to tak możesz zrobić, żeby w terrarium zostały tylko agamki na ręcznikach. Ewentualnie można zostawić jakiś ulubiony kamień czy korę, ale trzeba codziennie myć. Oczywiście codzienne mycie terrarium czyli kwarantanna - dokładny opis na głównej stronie w dziale PORADY Smile
Jeśli wystrój jest trudny do wyjęcia, to najlepiej kupić szybko jakieś nawet mniejsze terrarium na allegro, umyć i traktować jako kwarantannowe. Kupić można dosyć łatwo, myślę ze kwestia 1 - 2 dni.
Docelowe terrarium w którym są trzeba oczywiście zdezynfekować. To co się da to wyjąć, umyć i wypalić w piekarniku. Co się nie da do piekarnika to po umyciu kilka razy polać wrzątkiem i powinno wystarczyć Smile
Jeśli chodzi o owady, to one są zawsze podejrzane że zaraziły agamki...Ja bym odżałowała i wyrzuciła, nie są to jakieś gigantyczne pieniądze Smile
No i na przyszłość kupować owady u sprawdzonego hodowcy, a także trzymać je w czystości Smile
Odpowiedz
Owady są ze sprawdzonego źródła. Choć czasem przyznam kupię coś na szybko w sklepie.
A ogólnie mam dwa terraria tylko oba to styropian z atlasem.
No i jeszcze jak mam się humanitarnie pozbyć karmówki?
Odpowiedz
Ja wyrzucam do ubikacji i natychmiast spuszczam wodę...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości