Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Edward
Ja i Edek wracamy. Kilka informacji na temat mojego smoczka. Kupiłam to pod wpływem impulsu (tak wiem, tak się nie kupuje zwierzątek - ale stało się) niewiedząc nic o agamach. Sprzedawca pytany o różne rzeczy stwierdził że wyśle mi wszystko na maila. Tak się oczywiście nie stało więc zostałam sama ze zwierzem, o którym nie wiedziałam nic. Oczywiście od tego czasu czytam, szkole się i robię co w mojej mocy żeby robić wszystko dobrze i nie zrobić Edkowi krzywdy, ale pomoc mi się przyda
No to o Edwardzie wiem, że:
Ma 5 miesięcy
Waży 103 gramy
Mierzy 29 cm.
Terrarium 90x45xh40cm
Podłoże - chipsy kokosowe
Temperatura w dzień 35-40°c
Temperatura w nocy 20-23°C
Wilgotność 50-60%
Żywienie: karaczany, świerszcze, maczniki, bazylia, oregano, kiełki lucerny
Kupa regularnie, jedna dziennie, najchętniej w świetle słońca
Obecnie w trakcie wylinki na grzbiecie i połowie głowy (właśnie czy to zawsze tak, że głowa linieje po połowie?)[Obrazek: 20c27cbbc77b7fb8a7153e7b7b0d8040.jpg][Obrazek: 008f183fab09caa078e54e83116de116.jpg][Obrazek: 31a4d3eebf1b8a8d97c226716f66f7ea.jpg][Obrazek: 0ae9d9093b487d1814bd96d2f511523b.jpg][Obrazek: 74841c003f2a1dcf4a63f70bc242f374.jpg]

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Aniu zrobiłam dokładnie tak samo 10 lat temu...odruch serca i nagle Gamcia w domu a wiedza o niej zerowa...
Więc doskonale Cię rozumiemSmile
Edzio jest śliczny i słodki, ale chudziutki i trzeba go trochę podkarmić...Czy ma apetyt i ile owadów zjada?Nie wydzielaj mu owadów, niech zjada tyle ile chceSmile
Trzeba mu kupować trochę mniejsze świerszcze, takie bez skrzydeł i tych długich nóg, to lepiej pogryzie tą swoją malutką paszczką. Kup też karaczany tureckie - one są dosyć miękkie.
Edzio jest niestety mały jak na swój wiek no i za mało waży - ale to wina poprzednich warunków. Jak teraz będzie miał dobre, to sporo nadgoni.
Zrób jak najszybciej badanie kupki na pasożyty, bo agamki niestety często je mają. Im szybciej tym lepiej.
Trzeba zmienić podłoże, bo niestety kokos nie jest dla agam. Na razie połóż ręczniki papierowe, są najlepsze dla maluchów. Nawet kupkę lepiej na nich zobaczysz i ocenisz jak wygląda - a przekonasz się jakie to ważne.
Jaką masz uvb?
To na razie z grubsza wszystko, dokładne info są w opisie agamy na głównej stronie w dziale GADY.
A w dziale PORADY są opisane problemy z jakimi możesz się spotkać i jak sobie z nimi radzić.
Acha, trzeba powoli myśleć o większym terrarium, bo jak Edzio urośnie, to w tym małym się nie obróciSmile
Odpowiedz
Kurcze, za małe terrarium? Kupiłam je razem z gadem i wybrałam większe, bo miało wystarczyć na dorosłego zwierza... No ale ok, ogarniemy większe, po wakacjach będę zmieniać mieszkanie to od razu się zainstaluje większe 😀

Żarówka UVB poniżej na zdjeciu, też kupiłam ją razem z terrarium więc pewnie od razu powinnam wymienić?

Edwar je ogromne ilości (przynajmniej moim zdaniem) dziennie zjada okolo: 7 karaczanów ok 3-4 cm, lub 20 mącznikow, lub 12-15 swierszczy 3 cm powiedzmy. Daje dopóki nie opuści miejsca karmienia i nie pójdzie się grzać pod lampę. Czasami po kilkunastu minutach wraca do miski sprawdzić czy coś nie zostalo, to jeszcze dokarmiamy troszkę.

Obecna wycinka jest trzecią odkąd to mam, czyli zmienia skórę co jakieś w tygodnie.

Bardzo dużo się rusza, biega skacze, chcę wychodzić jak święci słońce i wygrzewa się na podłodze przy drzwiach balkonowych (tam też zostawia dla mnie kupę do kontoli )

Podłoże zwine i wyłoże recznikami w weekend.
Weterynarza wiem że musimy odwiedzić, ale kurcze, jakoś się czasowo nie mogę zgrać (pracuje do 19) i coś nam nie idzie. Podjęliśmy 1 probe, ale okazało sie, że weterynarz od zwierząt egzotycznych zwolnił się kilka dni wcześniej.

Jak to przywiozlam to był taki jak niżej na zdjęciach. Nie wiem ile ważył, ale na długość spokojnie z 8 cm urósł.[Obrazek: fd7080461cb9ad117b9cb8a1ee05d523.jpg][Obrazek: eaefb2af7551da4151041de3234a8ee6.jpg][Obrazek: eda9689d4e415e2ecc6523d3d18aefc0.jpg]

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Aniu UVB dobra, tylko spytaj kiedy zakładana bo nie powinna być dłużej niż pół roku.
Smoczek cudowny i widać że wygłodzony i nadrabia...Smile
Zjada rzeczywiście dużo...SmileRadziłabym kupować mniejsze owady, chociaż z tymi dużymi widać że sobie świetnie radziSmile Ale mniejsze są bardziej miękkie i lepiej pogryzie a tym samym lepiej strawi. Nim dasz mu owady, to daj trochę tzw zielonego, żeby nauczył się też to jeść dla własnego zdrówka Smile
Zjada ok 20 owadów dziennie i to powinno mu wystarczyć, a jak jeszcze chciałby zjeść to niech uzupełni właśnie zieleniną SmileJak się będzie bardzo kręcił i szukał tak jak piszesz, to można kilka dorzucić, ale najpierw zielone.
Powinno być coś stale w miseczce i niech podjada Smile
Dokładnie tak było ze Scarlett - zjadła swoją porcję, ale stała nad miseczką i patrzyła, bo może jednak jakiegoś nie zauważyła...Smile
Spis co może jeść - a jest tego dużo - znajdziesz u nas na forum, w dziale OWADY i ROŚLINY.
Jeśli chodzi o weterynarza, to żeby sprawdził jak wyglądają kości Edzia, czy nie ma krzywicy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości