Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ile podawac jedzenia ?
Czesc mam problem z jedzeniem u agamy brodatej
Jeszcze pare miesiecy temu mialem problem z tym zeby jadla a teraz je chyba az za duzo
Agamka ciagle by cos jadla a przy karmieniu zachowuje sie agresywnie dzis zauwazylem ze przez szybe probuje sie dorwac do karaczanow
Karmialem ja z reki maczniakami ale zaczela lapac mnie za place i przestalem pare.dni temu
Moglby mi ktos pomoc z tym ile i w.jakich ilosciach ja karmic i jaka jest przyczyna jej agresywnego zachowania i jak tego zapobiec ?
Z gory dziekuje

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Witaj JakubieSmile)
Prawdopodobnie agamka nadrabia braki, jak wcześniej mało jadła.
Poza tym przez te kilka miesięcy co nie jadła przecież urosła - a większe jedzą więcej, a z zachowania wynika że jest po prostu głodna...
Napisz ile sztuk owadów zjada bo często jest tak że to wcale nie jest taka duża ilośćSmile)
Jeśli to jest dorosła agamka to może być w ciąży a wtedy też więcej jedzą.
Napisz w jakim ona jest wieku i ile owadów zjada, ok?Smile)
Odpowiedz
Wiek to okolo 7 miesiecy z czego u mnie jest okolo 6
Jadla normlanie ale zaczelo sie tydzien temu jak zaczela chciec wiecej i zaczela sie robic troche agresywna
Jedzenie daje jej 2 razy dziennie rano i po poludniu
Aktualnie dostaje 3-4 karaczany argetynskie do 3cm i 3-4 tureckie ale.mniejsze i jesli jeszcze chce to daje jej pare wiekszych maczniakow

Odpowiedz
Jak ma 7 miesięcy, to jeszcze rośnie i musi mieć z czegoSmile)
Dawaj jej jeść tyle ile chce, z tym że dawaj mniejsze owady. Ona ma jeszcze małą paszczkę i takie duże - ale słabo pogryzione mogą być przyczyną problemów.
Po prostu będzie źle trawić, a w kupce będą niestrawione resztki.
Dużo niestrawionych resztek może doprowadzić do zaczopowania, a to zagrożenie życia...
Nie żałuj jedzenia, to wyrośnie na piękną, dorodną agamkęSmile)
Czy masz wapń i witaminy? A jaką masz uvb? To ważne.
Odpowiedz
Mam wapno witaminy mialem niedlugo zamowic lub kupic w sklepie razem z czyms.do wystroju terrarium
Zarowka ktora mam.to uvb 10.0 i grzewcza
Poprawilo sie troche jak zaczalem jej dawac wiecej jedzenia
Po prostu nie bylem pewien czy moze tyle jesc czy nic sie nie stanie z tego powodu

Odpowiedz
No widzisz - była po prostu głodna...
Jakubie daj fotkę terrarium, to zobaczymy czy wszystko jest ok , bo może coś trzeba zmienić - dla dobra agamki oczywiścieSmile)
Niechcący można zrobić coś nie tak - ale zawsze da się poprawićSmile)
Napisz ile mała zjada owadów i nie wydzielaj, tylko niech zjada ile chce. Bo przecież chcesz żeby była dużą, zdrową jaszczurkąSmile)
Czytałeś opis agamy na głównej stronie w dziale GADY ?
Odpowiedz
kazda gamka jest "agresywna" , to ze skubie przez szybke to nie jest agresja ani to ze popierzy twoj palec z karmowka, norma hehe Big Grin
Pokazuj terrarium sam jestem ciekaw jak nastepny super smok ma wykonane Big Grin
"Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu." ~Mark Twain

Odpowiedz
Zdjecia wysle jakos we wtorek/srode bede mial inny telefon i bez problemu bede mogl zrobic
Czytac nie czytalem ale duzo filmow ogladalem na youtube o hodowli itp
Po prostu sie przestraszylem ze doslownie z dnia na dzien zaczela jesc wiecej niz zwykle

[Obrazek: fb84c117cc1761c1f0e41c24aaaaee70.jpg]

Odpowiedz
Ciesz się że ma apetyt i dużo zjada - będzie duża rosła. Niech zjada ile chce - nie wydzielajSmile)
Jest prześliczna!Smile)
Odpowiedz
co do filmow na yt... to nie polecam Smile nagrywaja to 12-latki, poczytaj na naszym forum opis Agamci Wink
"Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu." ~Mark Twain

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości