Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jedzonko
Witam ostatnio moja Helena urosła bo ma prawie 40 cm i daję jej już karmówke co drugi dzień i nie raz jak jest dzień bez karmówki to staje się jakby za bardzo nad pobudliwa czyli lata wszędzie gdzie może i jakby szukała jedzenia albo chciała je wybłagać nie wiem czy to jest normalne czy nie a i dodam ze zjada ponad 20 szt co 2 dni czy może rozłożyć to na dwa dni dzięki za info

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Kawał Smoczycy z Helenki - pięknie rośnie Smile)
Jeśli dajesz małe owady to może być głodna.
Jeśli ma mniej niż rok - sorki nie pamiętam ile ma - to zasada jest taka że ponieważ rośnie to powinna jeść porządnie Smile)
Ale ważna jest jej waga - możesz zwazyć?
Jeśli jest grubaskiem to co drugi dzień same zielone w miseczce na stałe i niech podjada.
Przyczyną niepokoju może też być włączenie się hormonów...
Zważ ją koniecznie i napisz ile ma miesięcy ok? Smile)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Ma pewnie z rok bo jak ja kupiłem w listopadzie to miała niby 8 miesięcy i miała z 23 cm a teraz około 38- 39 cm ale chyba od jutra przejdę ze będę dawać jej około 15 szt tak myślę bo jak je co 2 dzień to jest za bardzo łapczywa bo dziś się aż zaniepokoiłem bo otworzyłem terarium i łapałem karaczany by włożyć je do pudełka z wapnem to aż wyskoczyła z terrarium i dobrze że zdążyłem ja złapać i złapała mnie za palca nawet bo może myślała że to jedzonko bo jak karmiłem ja raz dziennie ale codziennie to aż tak nie było i wystarczyło że wzielem karmówke to latała to terarium jaka szalona więc myślę że lepiej będzie codziennie ją karmić. A jak Ty polecasz by ją karmić? Dzięki pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Jak jest aż tak głodna to karm codziennie.
Z moją Scarlett było dokładnie tak samo!
Wyskakiwała z terra jak zobaczyła pudełko z owadami. Dawałam jej ok 25 szt - z tym że to były średnie karaczany takie 1.5-2 cm max.
Tak było jeszcze w listopadzie a teraz sama już nie chce tyle - jak widzę że zaczyna każdemu się przyglądać przed zjedzeniem to już nie daję.
Wczoraj zjadła 11 dorosłych swierszczy a ostatniego oglądała i oglądała Smile)
Dodam że Scarlett ma podobną historię...
W lipcu jak ją zabierałam miała 8 miesięcy i tylko 18 cm długości... Ważyła ok 40 g...
Teraz ma 34 cmSmile)

Odpowiedz
Czytam ile dajecie swoim smokom jeść i zastanawiam się, gdzie one to mieszczą ?/ Moje, co prawda już dorosłe smoki, zjadają co 2-3 dni po 3-4 karaluszki, czasem mniej lub rzadziej, i nie tracą na wadze. Gdyby zjadały tyle co Wasze to pewnie już by ważyły po 2-3 kg, a nie 450-800g . Czy z moimi jest coś nie tak, maja za słabą przemianę materii ???
Odpowiedz
Starsze tak jedzą jak Twoje Bogusiu Smile)
Pamiętam że Gamcia to jak zjadła co 2-gi dzień 2 szarancze to było święto!
Bo normalnie to jedną i po długim proszeniu Smile)

Odpowiedz
Reksia - mój je identycznie jak twoje Big Grin Kiedyś jadł wszystko i w każdej ilości, a teraz na świerszcze nawet nie spojrzy Tongue Je tylko różne gatunki karaczanów Smile A niby agamki to takie żarłoki... Smile
Odpowiedz
Moje nie wybrzydzają, ale te ilości ... powalające Big Grin Chyba są zbyt leniwe by jeść Big Grin
Odpowiedz
Ostatnio Scarlett grymasi i nie chce jeść...
Za to chowa się do kryjówki - myślę że chciałaby zimować ale jest po przejściach i nie może.
Czasem pozwalam zostać jej w kryjówce przez cały dzień no i potem noc - ale rano pod lampę Smile)

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości