Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pasożyty - owsiki
Jak poprawa to bardzo dobrzeSmile)
Nie żałuj jedzonka-niech przytyje bo to mizerotka!
Zjada tyle ile chce?
Odpowiedz
Fajnie,że jest poprawa Smile
Ludwiś też już duuuużo lepiej. wygrzewa się, znów drapie w szybkę ,żeby wyjść, apetyt wrócił, kupki normalne i te majestatyczne pozy moje ulubione Smile jeszcze za 9 dni powtórka z leków i mycia i mam nadzieję,że pozbyliśmy się nicieni na dobre.
Moje kochane stadko  Heart

[Obrazek: sygn.jpg]
Odpowiedz
Gratulujemy z Gamcią Ludwiczkowi że się tak dobrze spisuje i zdrowiejeSmile)
Odpowiedz
(03-05-2015, 21:13)ewkagamma napisał(a):  Jak poprawa to bardzo dobrzeSmile)
Nie żałuj jedzonka-niech przytyje bo to mizerotka!
Zjada tyle ile chce?
Tak jak napisałem, wróci apetyt to będzie dokarmiany :]
Na chwilę obecną słabo z apetytem.
Odpowiedz
Masz jeszcze mole? To najlepsze jedzenie żeby smok przybrał na wadze. Narazie może jeść bez ograniczeń. Jak zacznie porządnie ważyć to można będzie mole powoli ograniczać i dawać swierszcze czy karaczany.
Martwię się o małego bo jest w słabej kondycji. Napisz jak się teraz zachowuje i wygląda ok?
Odpowiedz
Mole się skończyły dnia dzisiejszego, nowa dostawa nie dotarła, przyjdzie w poniedziałek, no cóż trzeba będzie przetrzymać na gerberze i świerszczach.
Jak się zachowuje ? hmm... wygrzewa się, chodzi po terrarium, wcina po 3 mole (więcej nie chce), gerbera kurczaka rozwodnionego ciągnie jak niemowlak (koło 1ml), zieleninę skubnie.
Jutro badanie kontrolne, o ile się kupa znajdzie.
A wygląda tak:
[Obrazek: DSC_0005%5B1%5D.JPG][Obrazek: _UOjVAldLlWorFPIQrO-CMvz0WxB9qC_ga6rdmYd...43-h699-no]

:]
Odpowiedz
Postawa dobra-to już się cieszę,bo dużo świadczy o kondycji smoczka.
Że chudziaczek to wiesz-najlepiej karmić 2 x dz to więcej zje.Tylko pamiętaj że po ostatnim karmieniu musi się grzać przez 4 godziny zeby dobrze strawić.
Trochę zjada,więc kupka powinna być,zwłaszcza po kąpieli.Możesz wtedy ją przetrzymać nawet na 2-gi dzień i dopiero zanieść.
Jak zrobi w kąpieli to szybko trzeba wyłowić na ręcznik papierowy żeby się trochę osuszyła i też jest okSmile)
Odpowiedz
I po badaniu kontrolnym, wynik:
W całej próbce odnalezione jedno jajko owsika.
Zalecenie:
Trzy dni kolejnej terapii.
Środa/czwartek kolejne badanie kontrolne.

Zachowanie:
Zjedzone 3 świerszcze (około 1,5cm), i od bardzo dawna gonił je po całym terrarium. Wcześniej czekał aż podejdą pod pyszczek.
Trochę liścia mleczyka i 1 ml gerbera kurczak+woda. Więcej nie chciał.

Z karmieniem 2 razy dziennie to trochę problem. od 7 do 16 praca, karmienie, no i czas na wygrzewanie/trawienie. Nie ma gdzie wcisnąć drugiej dawki, a wpuszczanie świerszczy przed pójściem do pracy mi się nie uśmiecha, nie mam wtedy pewności, że któryś się nie zawieruszy w terrarium na noc.
Odpowiedz
No tak-to rzeczywiście problem takie godziny pracy.
Możesz mu rano zostawiać trochę zieleniny-teraz jest tego bardzo dużo.Oprócz ziół mogą być młode listki mlecza,kwiaty i listki drzew owocowych,koniczyna listki i kwiaty.Porządnie umyj pod bieżącą wodą i rano daj-to sobie poskubie,a przy okazji nauczy się że zielone do jedzeniaSmile)
Świerszcze trochę za duże,ale jak bananowe to mogą być bo są miękkie.
Świetnie że za nimi biega-to znaczy że dobrze się czuje i głodnySmile)
Gerberka trochę mało-jak dajesz?Czasem trzeba kilka razy próbować to zje więcej-wiem po Gamci.
A co z molami?Na nich to by złapał wagę i zdrowieSmile)
Nasz kolega Agamka 123-napewno go znasz bo dużo u nas pisze-hoduje mole,to zagadaj do niegoSmile)
Odpowiedz
Świerszcze bananowe.
Kurier z molami dotrze we wtorek.
Gerbera podaje kroplomierzem, muszę sobie zorganizować strzykawkę :]
Fakt, zieleniny teraz sporo, szczególnie jak się ma własny ogród, po prawej i lewej łąki, od płotu 6 metrów do rzeki, a z drugiej strony las :]
Dzięki za cynk gdzie szukać moli :]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości