Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jajeczka
a wiesz , Miśka ,że o tym myślałam czytając na fb o Twoich kamykach ? że można trzymać parkę , można pewnie ,ale to niestety skutkuje ciążą - nie straszymy ,naprawdę , nie każda ciąża jest problemem ,ale kiedy się to przeżylo ,kiedy moja kochana Martusia też walczyla o życie kamyczki i też nie udało się Sad ,a siedziała bez samca ! to strach sie po prostu rodzi sam Sad
Odpowiedz
Jak tylko osiągną dojrzałość to oczywiście je rozdzielę dopóki samica (i ja też! )nie będzie na jajka gotowa.
Moje kochane stadko  Heart

[Obrazek: sygn.jpg]
Odpowiedz
i bardzo dobre ,dojrzałe - Twoje dojrzałe terrarystyczne Smile podejście Big Grin
Odpowiedz
No to historii ciąg dalszy .
Agamka o której mowa to moja kochana Tosia Smile
Przedewszystkim chce opisac nasz przypadek żeby wiedza mogła iść dalej i pokzać wszystkim jak wiele konsekwencji niesie za sobą ciąża agamek.
Ewa opisała już pierwszy dzień naszych męczarni wiec pozostało mi opisać dzień wczorajszy.
Tak jak i dzien wczesniej zjawiłyśmy sie u weterynarza na zastrzyku z oxytocyny ( DRUGIM), czas na złożenie jajeczek - 17:00.Po powrocie do domu agamka dostała bardzo silnych i czestych skurczy wiec nadzieja powróciła ,że jednak zniesie sama jajeczka . Niestety skonczylo sie tylkol na Nadzieji, bo smok podupadł spowrotem z sił i na naturalne rozwiązanie sie nie szykowało. Wiec szybki telefon do weterynarza , operacja na 19:00. Operacja trwała 2,5 h (AŻ), zakoczyła sie sukcesem - agamka cała no i urwatowano jajeczka. Powodem "zaczopowania" jajami było ich sklejenie przy jednym z jajników , łacznie jajek było około 30 sztuk z czego odratowano 23.
Morał z te historii dla wszystkich taki,ze nie zawsze ciaza jest piekna i kolorowa, my razem z Tosia przeszliśmy piekło , smok omało nam nie zdechł ...
Odpowiedz
Najważniejsze że się dobrze skończyło i tosia żyje!Smile)
U mojej Gamci było inaczej.
Miała trudne dzieciństwo i przez pierwsze pół roku nie miała uvb!Ani witamin ani wapnia!
Przez to jak w końcu miała jajeczka-to nie wytworzyły się na nich ,,skorupki,,i dlatego nie mogła ich złożyć....
Skończyło się tak jak u Tosi-operacją.
Ale żyje i jest moją słodką królewnąSmile)
Odpowiedz
Tosia odebrana, powoli wraca do zdrowka Smile
Odpowiedz
Do czwartku jestesmy na lekach z 4 zastrzykow zeszlismy juz na dwa Smile snok troche oszolomiony ,niestety. Ranka goi sie powoli ,oczywiscie zeby nie wdalo sie zakazenie lezymy na recznikach Smile 4-6 tygodni w szwach i wracamy do zywych
Odpowiedz
Krótki opis ale optymistycznySmile)
Cieszę się że tosia wraca do zdrowia!Dodam tylko ze to dr.Sulima się nią opiekujeSmile)
Odpowiedz
Wiem od Magdy że Tosia czuje się dużo lepiej -może Magdzia sama dokładniej napisze?Dobre wiadomości zawsze mile widziane Smile)
Odpowiedz
Update Smile
Samiczka juz po zdjeciu szwów, wróciła w 100% do zdrowia.
Po prawie 60 dniach inkubacji mamy 18 "ozylonych" jajeczek z czego w wiekszosci widac już maleńkie agamki.
Wieczorem postaram sie uchwycić to na filmiku i Wam podesłać, wyglada to kosmicznie,aż za serduszko ściska <3
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości