Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jajeczka
Postanowiłam założyć temat,chociaż nie dotyczy mojej Gamci.
Od wczoraj piszę na pw z opiekunką dorosłej agamki,która nie moze złożyć jajeczek.Najpierw bardzo kopała przez kilka dni-a przedwczoraj nagle przestała.
Następnego dnia-czyli wczoraj bardzo żle się czuła-leżała z położoną główką i zamkniętymi oczkami.
Opiekunka zawiozła ją do dr.Sulimy.Było usg i jest mnóstwo jajeczek.Samiczka dostała zastrzyk z Oxytocyny.Miała po nim złożyć jajeczka-ale niestety do tej pory nic....
Od rana leżała z zamkniętymi oczkami-a w tej chwili prawdopodobnie w gabinecie u doktor.
Dodam że agamka bardzo zadbana i cały czas pod opieką weta.
Opisałam ten przypadek-bo może komuś się te info przydadzą.
Odpowiedz
Kiedyś kupiłam harem agam od kogoś kto wyjeżdżał za granicę ,agamy piękne ,zdrowe - zadbane, o niesamowitych kolorkach . Po 2 tygodniach u mnie trochę przytyły Smile i choć to były moje pierwsze samice zaraz się zorientowałam ,że są w ciąży . Obie zniosły bez problemu w ciągu paru godzin jajeczka , po 2 miesiacach - już po rozdzieleniu od samca oczywiście kolejny znios ,ale jaja złożyła tylko jedna samiczka , druga choć kopała nie zniosła i kiedy przyszłam z pracy leżała , tak jak Ewka napisała z zamknietymi ,wręcz zapadniętymi oczkami , szok przeżyłam ,bo rano samiczka wygląda zupełnie normalnie ,a po południu taka zastraszająca zmiana , nie mogłam zrozumieć dlaczego tak szybko ta zmiana w wyglądzie nastąpiła ,więc szybko telefon do dr Lisieckiej i zgodziła się nas przyjąć już po godzinach , niestety - zanim przygotowałam się do wyjazdu , a trwało to może z poł godziny agamka nie żyła Sad
Po tym zdarzeniu nigdy już nie miałam samiczek , moja i kolejna ,którą adoptowałam powędrowaly bez samca do innego domku ,bo tak się boję ciąż u agamek Sad
Odpowiedz
Tak to idzie błyskawicznie i dlatego trzeba natychmiast reagować!
Odpowiedz
gdybym to z rana widziala ,to byloby inaczej ,ale rano bylo ok i tego sobie nigdy nie wybacze ! nigdy
Odpowiedz
Tylko można Ci współczuć Aurelka,wyobrażam sobie jak przeżywałaś....
Odpowiedz
no to było straszne ,mój pierwszy gad ,który odszedł -dlatego myślalam ,że coś zle zrobiłam Sad , że przeze mnie Lemonka odeszła ,a potem czytałam ,że zdarza się niestety zatrzymanie jaj i czasem zgon samiczki - dlatego tak reaguję na pary czy nawet harem gadzinek ,bo wiem ,że może się zdarzyć straszny problem ,nawet jak ktoś pomocy poszuka u weterynarza ,bo nie zawsze poród nastąpi po Oxytocynie ,a nie każdy wet da radę ciążę usunąć ,
Odpowiedz
Dla tego mój synek będzie jedynakiem i będę go rozpieszczal
Odpowiedz
Nie chcę Cię Largo martwić-ale moja Gamcia przez pierwsze pół roku swojego życia była samczykiem....
Jeszcze wszystko przed TobąSmile)
Odpowiedz
ale mnie rozbawilaś Ewciu Smile Antosia wtedy będzie Smile
Odpowiedz
Też był czas, kiedy zastanawiałam się czy Ludwik to nie Ludmiła Big Grin
Przydatny temacik ale straszycie dziewczyny! Teraz już się boję co to będzie z kamysiami w przyszłości Smile
Moje kochane stadko  Heart

[Obrazek: sygn.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości