Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jedzenie
Witam jak bym chciał kupić jedzonko dla mojej agamki Helenki np na miesiąc to jak najlepiej to skonfigurować by było to dla niej apetyczne zdrowe i pożywne prucz zieleniny chodzi mi o pokarm zwierzęcy jak po prostu go dobrać? Pozdrawiam
Odpowiedz
Zależy w jakim wieku jest agamka. Jeśli jest malutka to najlepsze będą karaczany tureckie, świerszcze bananowe, mole woskowe ( w małej ilości) lub ewentualnie małe dubie. Ważne, by karmówka nie była większa niż odstęp między oczami agamki. Nikt ci nie powie ile starczy na miesiąc, wszystko zależy od agamki. Maksymalnie urozmaicaj dietę (czyli po prostu kup po każdym rodzaju wypisanego wyżej pokarmu). Natomiast dla dorosłej masz ogromnie duży wybór. Zaczynając od wielu gatunków karaczanów ( turki, dorosłe dubie, młode madagaskary i k. brazylijskie), przez świerszcze, aż po szarańcze (pustynna i wędrowna). Możesz też podawać mączniki, ale mało i najlepiej po wylince. W dodatku raz w miesiącu można podać mysiego oseska.

Przeczytałam twój temat w dziale zdrowie i już wiem, że jest młoda. W takim razie patrz tylko na 1 część posta i kup mole woskowe, są dobre dla chorych agam.
Odpowiedz
(12-12-2016, 15:02)Ingula napisał(a):  Zależy w jakim wieku jest agamka. Jeśli jest malutka to najlepsze będą karaczany tureckie, świerszcze bananowe, mole woskowe ( w małej ilości) lub ewentualnie małe dubie. Ważne, by karmówka nie była większa niż odstęp między oczami agamki. Nikt ci nie powie ile starczy na miesiąc, wszystko zależy od agamki. Maksymalnie urozmaicaj dietę (czyli po prostu kup po każdym rodzaju wypisanego wyżej pokarmu). Natomiast dla dorosłej masz ogromnie duży wybór. Zaczynając od wielu gatunków karaczanów ( turki, dorosłe dubie, młode madagaskary i k. brazylijskie), przez świerszcze, aż po szarańcze (pustynna i wędrowna). Możesz też podawać mączniki, ale mało i najlepiej po wylince. W dodatku raz w miesiącu można podać mysiego oseska.
Ma kolo roku niby ale kupiłem ją około 3 tyg temu teraz ma kokcylia I owsiki I jak na teraz to nie je prawie wcale ale i tak muszę kupić karmuwkę bo mam nadzieje że niedługo jej przejdzie to i będzie jeść normalnie

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
u weta byłeś? leczysz ją ?
nie przejdzie jej jak nie podasz tego co zaleci wet.
"Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu." ~Mark Twain

Odpowiedz
(12-12-2016, 18:40)Secas napisał(a):  u weta byłeś? leczysz ją ?
nie przejdzie jej jak nie podasz tego co zaleci wet.
Tak byłem w zeszłym tygodniu ale jakoś dziwnie bo dala mi razem 2 dawki leków bo jeden podany był 8 12 a teraz dam jej 15 12 druga dawkę i 20 idę do weta zbadać kał i o tyle dobrze ze niby zrobi to sama a doradź mi wet jest dobry jak bada sam kał czy lepiej jak to zrobi np laboratorium? A teraz mało je ale czytałem że to są też takie objawy kwarantannę robię codziennie i zobaczę co będzie tego 20 dziękuję za odpowiedź

Odpowiedz
Każdy wet może zbadać kupkę i rozpozna pasożyty.
Przy kokcydiach często agamki nie chcą jeść bo lek to trucizna dla pasożytów i działa bezpośrednio w przewodzie pokarmowym.
Ugotuj koniecznie kisielek z ziarenek siemienia lnianego - bardzo pomaga przy pasożytach bo łagodzi objawy i daje ulgę smokowi.
Jeśli chodzi o owady to już dostałeś odpowiedź Smile)
Dodam tylko że trzeba o nie dbać i karmić je.
Ja trzymam w pojemniku max 100 szt bo nie może być ich za dużo. Pojemnik musi mieć dziurki na wentylację żeby się nie podusiły.
Trzeba dawać do jedzenia kawałki warzyw i owoców a także pokarm dla rybek jako źródło białka.
No i co drugi dzień sprzątać bo mokry pokarm może plesniec.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
A ten kisiel przygotowuje się specjalnie jakoś czy jak na opakowaniu bo moja agamka tak nie za bardzo pije dlatego zraszam terrarium i ja codziennie to tez nie wiem czy ten kisiel wypije czy podać np strzykaweczkach małą ilość

Odpowiedz
Napisałam w Twoim temacie w dziale zdrowie Smile)

Odpowiedz

(13-12-2016, 08:12)ewkagamma napisał(a):  Napisałam w Twoim temacie w dziale zdrowie Smile)

Witam sodiazot nie mam ale kupię tylko nie wiem gdzie bo czytałem na necie ze jest np jakiś sodiazot i pisze ze jest to dobre dla gołębi ( białe opakowanie żółta naklejka)czy jest specjalny sodiazot dla gadów a Helena wyleguje się na korzeniu bo jakby bała się zejść na papier. Bo jednak spała na korzeniu bo przy innym podłożu zawsze wchodziła w luki pod korzeniem. A kwarantannę zmieniam ręczniki podczas kąpieli Heleny bo wszystko usunęła z terrarium został korzeń miska na wodę z której nie korzysta i na jedzenie a za podam 2 zdjęcia jak wygląda terrarium i zbliżenie jak spędza większość czasu. Dzięki za info.

[Obrazek: c6bd5136ddddec3573e2c110cde03a1d.jpg]
[Obrazek: 39d27109587f771ca0ea87f6120f6d70.jpg]

Odpowiedz
Słodka jest Smile)
Sodiazot to właśnie ten dla gołębi Smile)
Postaraj się zmierzyć temperaturę koło Helenki bo lampa jest bardzo blisko i boję się że ona się przegrzeje.
Żarówki najlepiej umieścić pod sufitem bo agamka może skoczyć na oprawkę i się poparzyc i przy okazji połamać jak będzie spadać ze śliskiej oprawki...
W suficie terrarium masz kratkę wentylacyjną i tam możesz zawiesić żarówki.
Ja tak mam i jest to bardzo wygodne no i bezpieczne i więcej miejsca w terra.
Możesz kupić Helence mole woskowe - są odżywcze i lekkostrawne.
Sprzedaje Rerekumkum z Krakowa, ale może na allegro też ktoś ma.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości