Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przestawienie
Mój smoczek Draco ma 5 miesięcy, 39 cm długości i około 215 g wagi. Ostatnio zaczął mi grymasić z jedzeniem Sad Czy to możliwe, by chciał przestawić się na karmienie co 2 dzień? Notowałam sobie ile i kiedy je, okazało się, że zawsze zjada co drugi dzień 3 do 5 dubii (takich 2-4 cm) lub 20 turków. Na wszelki wypadek robię oczywiście badanie kału, ale w mojej lecznicy oszaleli i nie ma wyników od 2 tygodni... (zwykle czekałam 3-4 dni). Czy taki smoczek może bez uszczerbku na zdrowiu jeść co 2 dni?
Odpowiedz
Pewnie od 30 cm mozma ksrmic co drugi dzień plus jest zima smoki jedzą mniej.
Odpowiedz
Jeśli sam tak chce to oczywiście Smile)
To przestawienie zależy od wielu czynników i nie można tak poprostu z dnia na dzień zmienić nawyki żywienia.
Są agamki niejadki które i tak mało jedzą i mają wagę taką sobie - więc przestawienie na co się drugi dzień jest bez sensu bo przez to jadły by jeszcze mniej.
Są np po chorobie to wtedy powinny jeść codziennie lekkostrawne owady.
Zawsze trzeba podejść indywidualnie do smoka Smile)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Teraz znowu się rozszalał z jedzeniem, więc będę mu dawać co 2 dzień Wink Mam nadzieję, że zacznie jeść więcej roślin, bo na razie je tylko kilka listków dziennie Wink
Odpowiedz
Ingula a zważ go bo on długo słabo jadł to może teraz nadgania? Smile)

Odpowiedz
Waga jest praktycznie taka sama, różnica kilku gram Wink
Odpowiedz
A ile sztuk mu dajesz?
Odpowiedz
Wcześniej dawałam mu około 5 sztuk dubii 2-4 mm większych niż odstęp między oczami lub 20 turków imago. Jednak jeśli będzie jadł co 2 dni to będę mu dawać 7 dubii lub 20 kilka turków Wink
Odpowiedz
Ja bym najpierw sprawdziła czy on chce jeść co dwa dni. Bo może woli codziennie mniejszą ilość?
No i zielone Smile)

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości