Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Scarlett - co z jej zdrowiem?
Do tej pory wszystko było ok i każdego dnia to samo...Scarlett to mały głodomorek - dużo zjada i pięknie rośnie.
Ale kilka dni temu pojawiły się dziwne objawy. Najpierw bardzo ściemniała końcówka ogonka, więc pomyślałam że może przegrzany, bo jest normalnej grubości i wylinka schodziła. Tylko taki ciemny...
Po chyba 2- ch dniach przy wkładaniu do ciepłej wody nagle zaczęła gwałtownie poruszać ogonkiem. Natychmiast uniosłam nad wodę, myśląc że może za ciepła. Przy drugim wkładaniu - w tej samej kąpieli - już było ok.
Następnego dnia wszystko się powtórzyło - a ja znowu myślałam że to zbyt ciepła woda...
W sobotę dołączyło się lekkie drżenie tylnej lewej łapki a także ruchy ogonka jak przy pływaniu. Zaczęłam robić kąpiel z letnią wodą ale objawy nie ustąpiły - a wczoraj nasiliły się...Łapka bardzo drżała nawet po wyjęciu z wody...
Niestety nie mogłam ani wczoraj ani dziś pojechać do weta...
Dziś to już po prostu masakra...Drżała długo po wyjęciu z wody, a gdy niechcący psiknęłam w terrarium minimalnie na łapkę, to znowu drgała...
Co to może być?? jaka przyczyna?? UVB jest, codziennie wapń na owadach i to grubo na 30 szt. Więc nie może to być niedobór wapnia - więc nie tężyczka tak jak u Esme...
Okropnie się martwię i boję...
Jutro jadę do dr. Marciniak.
Odpowiedz
Diegowi drgala lapka jak sie wygrzewal pomoglo o nizenie temperatury, moze nagła zmiana temp to powoduje.

A co do wapnia, masz je wysypane w miseczce??
Odpowiedz
Wapń podaję na owadach i zawsze są aż białe.
Też pomyślałam o przegrzaniu i przemeblowałam terra bo nie mogę zmienić ustawienia grzewczej. Ale objawy i tak się nasilają...

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Moje też dostają na owadach a mimo to szukaja w terrarium i z miski wyjadaja az pyski mają białe. Zwłaszcza maluchy i samice w ciąży, bo potrzebują więcej wapnia. Po odtobaczaniu tez z michy wyjadaja - wniosek jeden to co na owadach to za mało.
Odpowiedz
Byłam w czwartek u dr. Marciniak.
Dr obejrzała filmik który nabrałam przy tej feralnej kąpieli a potem obejrzała całą Scarlett.
Wg doktor na ogonku jest stara wielowarstwowa wylinka... Co mnie nawet nie dziwi jak przypomnę sobie w jakich warunkach była.
Coprawda już jej schodziła skórka z ogonka,ale nigdy nic nie wiadomo.
Dr zaleciła kąpiele w rumianku a także kompresiki na sam ogonek. Po kąpieli posmarować maścią którą dostałam a na noc oliwką lub ozonellą.
Po 2 intensywnych kąpielach i moczeniu objawy ustąpiły,ale skórka nie. Ogonek cały bardzo ciemny więc może już niedługo?
Poza tym wszystko ok, kupki codziennie i apetyt bez zmian Smile)

Odpowiedz
A to kompresik.
[Obrazek: 754346d8b37b20343842c83c9e79ba3a.jpg][Obrazek: 4d95ff808b0c34db19ed86834016c329.jpg]

Odpowiedz
Od wizyty u dr. Marciniak codziennie moczenie ogonka - rano kąpiel w Sodiazocie, a potem kompresik z rumianku na ogonek.
Panienka trochę wytrzymuje i siedzi spokojnie na nodze, a jak jej się znudzi to idzie zwiedzać pokój. Próbuje wdrapywać się na półkę z książkami, trochę w innych miejscach i tak sobie biega.
A wczoraj niespodzianka! Po tych biegach wdrapała mi się na nogę i sobie siedziała! Pierwszy raz moja śliczna!Smile)
Ogonek cały czas ciemny, a koniuszek aż czarny...Ale czucie jest bo sprawdzam kilka razy dziennie. Łapię delikatnie w dwa paznokcie a mała zabiera ogonekSmile)
Dziś po kompresiku wielka niespodzianka - skórka wreszcie pękła !!! Na małym odcinku ale jest początekSmile)
Jutro zrobię fotkiSmile)
Odpowiedz
Super Smile
Odpowiedz
Dziś w kąpieli zeszła skórka z dolnej części ogonka - w tym z koniuszka, którym się bardzo martwiłam bo był czarny...
Chyba ogonek bolał jednak bo bardzo ruszała i zabierała...Ale powolutku i delikatnie sciagnęlam i zeszła Smile)
Mam nadzieję że jak będę robić kompresik to zejdzie reszta Smile)
[Obrazek: fa815b04043708db8f01cf78d0247746.jpg][Obrazek: d5bf8197ad877bf7b3a637c15979b4fc.jpg]

Odpowiedz
Ogromna różnica Smile Uratowany ogonek Smile!!! Juz nie bedzie nic drażnić,uciskać i przeszkadzać Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości