Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mała Malinka w domu. Brak apetytu. Pomóżcie
Witam rodzinkę :-)

Poradzcie mi bo wypróbowałam już wszystkie rady ,
jakie wyczytałam tutaj i nic nie pomaga.
Mój maluszek nadal nie je i nie pije.
Martwię się bo to bardzo dlugidlugo okres czasu.
Mam ją od środy. W środę jadła w sklepie szarancze.
Przyjechaliśmy do domu zjadła też jeszcze 1 szarancze i od tego czasu już nic.
Zastanawiam się co robię źle :-(
Poradzcie mi bardzo Was proszę.
Jakie jeszcze informację potrzebujecie ?
Pozdrawiam Was cieplutko i witam serdecznie :-)
Odpowiedz
to rozumiem że masz ja 3 dni najprawdopodobniej to stres związany z przeprowadzką do nowego domku ale niech się wypowiedzą znawcy od agam moje kamyki jak sie stresowały to też nie bardzo jadły pozdrawiam (w takim przypadku jak stres należy dać gadowi spokój a nawet można dać jedzonko i przykryć terra żeby nas nie widział gad )
Odpowiedz
Witaj Karolinko, najprawdopodobniej jest tak jak pisał rzeski Wink
Napisz cos więcej o tej agamce, w jakim jest wieku, jak długo u Ciebie ( 3 dni?), jakie masz terrarium,jakie temperatury( na wyspie i ogólnie), czym karmisz i jakie masz witaminki dla niej. Jak widzisz, trochę długa lista pytań, ale każde z nich ma związek z brakiem apetytu Smile
No i oczywiście zdjęcia mile widziane Big Grin
Odpowiedz
Witaj KarolinkoSmile)
Rzeski ma rację - to może być stres związany z aklimatyzacją...
Czyli tak jak pisze zapewnić spokój i można też częściowo przykryć terra ręcznikiem ale nie całe.
Agamka ostatnio jadła szarańczę, więc nie jest tak źle - szarańcza jest duża to na razie mała nie głoduje. Gorzej że nie pije...
Myślę że jednak dobrze by było zrobić jej raz dziennie ciepłą kąpiel - a potem zostawić ją rzeczywiście w spokoju.
W kąpieli trochę się nawodni przez skórę i kloakę, a może sama napije wody - warto spróbować.
Ten stan nie trwa jakoś długo, więc na razie się nie denerwujSmile)
Ale pisz codziennie jak się zachowuje, ok?
Przy okazji napisz jakie wymiary terra i jakie temperatury no i fotka mile widzianaSmile)
Odpowiedz
Temp przy zarowce to ok 42 stopni wilgotność 40
W chlodniejszym miejscu temp 30 stopni wilgotność 60
Podłoże mam piasek z kokosem.
Co pewien czas zraszam podłoże ścianki i na maluszka (Staram się delikatnie na maluszka)
Wapno i witaminy to REPTIVITE i REPTI CALCIUM
Terrarium wymiary to 80-40-40

Tak w środę wieczorem odebralismy maluszka i przywiezlismy do domu.
Jest malutka ma ok 3 miesiące.
Staram się jej zrobić fotkę. Zaraz zalacze :-)
Odpowiedz
Jeśli to jest temperatura na wyspie ciepła to jest stanowczo za wysoka - powinna być 40 MAX.
Czyli daj słabszą żarówkę albo podciągnij do góry czy coś w tym rodzaju.
Piszesz że to maluszek więc ile ma miesięcy?
Bo jak zjadła szarancze to myślałam że to spora agamka Smile)
Terra dla maluszka może być ale docelowo musi być większe.
Wszystko jest dokładnie opisane na naszej głównej stronie w dziale GADY to przeczytaj Smile)
Jak teraz się zachowuje i jak wygląda?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Wykapałam maluszka. w wodzie była na mojej ręce tak ok 10 minut w temp 40 stopni.
zrobiła kupkę. wody nie piła.
Leżała spokojnie, tylko oczkami ruszała.

Z ogonkiem ma ok 20 cm i pani w sklepie mówiła że ok 3 miesięcy,

Gdy ja kupowaliśmy to właścicielka dała jej szarańcze i zjadła.
U mnie nie chce jeszcze jeść :( ale tak jak napisaliście może to stres :(

Czytałam Wasze wskazówki i kupiliśmy mączniaki. W miseczce ma mączniaki ale nie jest nimi zainteresowana.

W terrarium leży spokojnie , oczka ma czasami zamknięte a czasami otwarte.

Mam za duży format zdjęć , staram się je zmniejszyć .
Jak tylko dopasuje format to zaraz wstawię fotki.
Bardzo dziękuje Wam za wskazówki :)
Odpowiedz
Maczniki możesz dawać ale tylko takie po wylince-białe. Mozesz też kupic małe świerszcze i karaczany tureckie Smile
Odpowiedz
a wilgotność .
Dobrze ze zraszam w dzień ?

Staram się utrzymywać tak 60 %
Odpowiedz
Zraszaj nawet pare razy dziennie aby utrzymać 50-60 % Smile

Możesz zakupić mole woskowe , owadodajnia w Gdyni je ma, należy też uważać bo to " słodycze " dla naszych pociesz i się szybko przyzwyczajają tak jak do mączników . Mam też małą agamke mam ją około 1.5 tygodnia ? przez tydzień jadła jak głupia ale no mączniki , czasami karaczany i świerszcza zjadła . Na mole woskowe się rzucała jak głupia Big Grin niestety od środy przyjmuję dosyć mało pokarmu ale na mole dalej się rzuca . Jak dla mnie jeżeli była w sklepie to do człowieka może być w jakimś stopniu przywiązana ale należy dać jej czasu aby się zaklimatyzowała w nowym domku Wink Przede wszystkim kupa do zbadania dla świętego spokoju Wink Moja akurat jak biorę ją do kąpieli to wchodzi mi sama na rękę , od małego znajomy ją brał i się przyzwyczaiła ;D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości