Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AGAMKI MAŁGOSI SŁABO JEDZĄ
Witam, znowu z czymś problem =]
Moja Maskotka po leczeniu nabrała niebywałego apetytu po 8-12 świerszczy.
Ale zaczął się problem z pozostałymi. Samczyk od 3 dni nie je albo mało. Ostatnio zauważyłam, że czarni brodę kiedy stoję przy drugim terrarium na przeciw.
Brat mi dziś powiedział, że jak karmił to w pierwszej kolejności samca, potem małe. Od tygodnia ja i on w pierw do młodych podchodzimy. 3 dni temu nie jadł nic, myślałam że to dzień przerwy co czasem sobie robi. W drugi dzień też nic, w trzeci się rzucił na owada i przy okazji poczułam kilka ząbków. Zjadł w sumie 3 i weszło mi do pokoju dziecko brata, zaczęło hałasować i Smok zrobił się nerwowy po 3 świerszczu już nie jadł.
Czerwona też od kilku dni najpierw jadła po 3 świerszcze, a zwykle ok 5 wcinała, potem jeden może dwa, wczoraj i przedwczoraj nie bardzo była zainteresowana nimi, ale za to mączniaki jadła. Dziś pierwszego świerszcza zaatakowała, ale coś źle chwyciła i jak puściłam spadł na dno. Drugiego podejścia nie robiła. Mączniaki jada po kilka co jakiś czas, więc kilka razy dziennie proponuje i zostawiam w miseczce, też czasem wyjada.
Mogły im się znudzić świerszcze? Mace jakieś propozycje dla 19cm agamki brodatej?
Odpowiedz
Małgosiu Maskotka świetnie sobie radzi, brawo bo dzielna dziewczynkaSmile
Samczyk...hmm.. piszesz że czerni brodę, więc mogły mu się włączyć hormony, bo już jest w takim wieku - o ile pamiętam to ma prawie rok?
Ale co Złośnica jest za młoda na hormony a nie chce jeść.
Dla małych agamek najlepsze świerszcze bananowe i karaczany tureckie bo mają miękkie pancerzyki. Czy ona była odrobaczana?
Odpowiedz
(04-11-2016, 14:45)ewkagamma napisał(a):  Małgosiu Maskotka świetnie sobie radzi, brawo bo dzielna dziewczynkaSmile
Samczyk...hmm.. piszesz że czerni brodę, więc mogły mu się włączyć hormony, bo już jest w takim wieku - o ile pamiętam to ma prawie rok?
Ale co Złośnica jest za młoda na hormony a nie chce jeść.
Dla małych agamek najlepsze świerszcze bananowe i karaczany tureckie bo mają miękkie pancerzyki. Czy ona była odrobaczana?

Były odrobaczane wszystkie w jednym czasie po wizycie maskotki u weta.
Złośnica wogule nie specjalnie wykazuje zainteresowanie jakimikolwiek świerszczami, bananowych mam kilka i tylko żuci okiem i zamyka albo odwraca głowę. Zjada tylko kilka mączniaków. Karaczany okrzyknięte złą sławą nie mogę hodować w domu, a nie mam gdzie indziej ich trzymać
Odpowiedz
Przeniesienie-
Odpowiedz
Małgosiu co u Twoich agamek? Jak się czują?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości