Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Straszyki australijskie - fajne owady:))
Straszyki zamieszkały u mnie po wizycie u Reksi - dała ok 30 szt na "spasienie" - czyli niech się smoki skuszą na nowe mięskoSmile)
Smoki czyli Gucio od Cleo i Scarlett.
Daga nie chciała dla Gucia, a Scarlett po bliskim spotkaniu, kiedy straszyk złapał ją nogą za paszczkę - też nie, bo się zraziła.
No i co z nimi zrobić??
Na razie dostały jeść to co dała Bogusia i spokojne sobie żyły w dużym plastikowym pudle ....
Ale ile można siedzieć pod stołem??W tajemnicy przed wiadomo kim??Smile)
Całe szczęście że przypadkiem dowiedzieli się o nich moi wnuczkowie! Jak zobaczyli to się zachwycili - zwłaszcza Mate - ten od różnych wspaniałych prac plastycznych, rysunków i ekspozycji, znanych pokazywanych na fbSmile)
Nastąpił komisyjny podział straszyków na dwie grupy i ulokowanie każdej grupy w osobnym pojemniku PODPISANYM oczywiście, żeby nie doszło do pomyłki.
Straszyki żyją sobie spokojnie i nawet linieją - co jest dla wnuczków wielkim wydarzeniem i o czym jest natychmiast informowana Bogusia - ich pramatka hahaSmile)
Mate natychmiast zdobył wszelkie info u Bogusi i w internecie, włącznie z tym do jakiej wielkości rosną!
No i się zaczęło : pojemniki za małe, babcia kup terrarium żeby miały dużo miejsca jak u p. Bogusi.
I tak od wielu dni : babcia kiedy ???
No i dziś udało się ! jest terra - jeszcze nie takie docelowe, ale dużo lepsze od pojemnika w którym siedzą!
C.D.N.
Odpowiedz
Tak wygląda pojemniczek w którym teraz koczują Smile)
[Obrazek: 3a03d962b5da0968a4628f140df4ffd1.jpg]

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
A tak nowe lokum jeszcze nie urządzone, w drodze do domu Smile)
[Obrazek: 637cc267810455fee9a56cedccf9b1b0.jpg]

Odpowiedz
To powiększają Ci się zainteresowania hobbistyczne Smile To jest bardzo dobra lekcja nauki dla wnuczków no i Bogusia wspaniale przekazuje wiedzę Smile. Trzymam kciuki by rosły duże Smile
Aaa i terra super-jestem pod wrażeniem Smile Chce konarek...:*
Odpowiedz
Daga przecież Gucio nie wejdzie na konarek... Smile)
Bogusia ma cierpliwość do małych terrarystów i chętnie odpowiada na wszystkie pytania!
A ostatnio opowiedziała mi niezwykłą historię!
Otóż przyjechała do niej z rodzicami dziewczynka po straszyka,który miał być dla niej prezentem urodzinowym! A miała ta dziewczynka lat 3-(słownie: trzy)!!!!!
Wzięła do rączki po kolei wszystkie owady, w tym te wielkie karaczany! I nie bała się.... Smile)
Bogusia odrazu porównała ją ze mną! Nie było to dla mnie korzystne porównanie haha Smile)
Jestem pod wrażeniem! Wspaniała dziewuszka i wspaniali moi chłopcy Smile)

Odpowiedz
Ale znowu bedzie prezencik od cioci-jako ozdoba Smile no porównanie pierwszorzędne Tongue. Niech dbają i się ucza i pokłon dla Bogusi za cierpliwość Smile
Kiedy przekładacie do terra? i koniecznie focie Smile
Odpowiedz
ale historia Smile
Odpowiedz
Dziś zabieram się za czyszczenie terrarium dla nich, bo jednak czyste nie jest. Konarki pójdą do piekarnika żeby na pewno były czyste.
Na razie biedaki meczą się w małym, ale i tak 3 wylinki za namiSmile)
I jeden dramat...Samiczka leżała na dnie pojemnika, ruszała trochę łapkami, ale w paszczce miała jakby pianę...Dałam jej odrobinę wody, bo myślałam że może osłabiona a woda pomoże...
Ale niestety...
Mate bardzo to przeżył, a najbardziej martwił się tym, że może ona była chora i teraz wszystkie zachorują...
Ale niezawodna Bogusia wytłumaczyła, że to nie choroba.
Odpowiedz
Oj??? koniecznie do wiekszego terra. A ciocia nic nie dostanie dla GuciaSmile? Pewnie miala wylinke i spadla...
Odpowiedz
Ciocia nie chciała przecież...
A teraz straszyki to już domownicy, policzone a niektóre mają nawet imionaSmile)
Więc ciocia tylko popatrzySmile)
Dziś kolejna wylinka i Mate musiał trzymać patyczek na którym samiczka się zawiesiła, bo wisiała za nisko...Ale w nagrodę cały czas obserwował jak wychodzi z za małej skórki !Smile)
To naprawdę fascynujące zajęcie patrzeć na nie ! Jak piją wodę ze scianki to widać jak otwierają paszczki i przesuwają się od kropelki do kropelki...Smile)
A wczoraj niesamowita ...przygoda ...?
Jeden drań siedział dosyć wysoko prawie pod wieczkiem - a wieczko zdjęte. Ja wskazałam go palcem i to dosyć blisko - a on NAGLE pierwsze nóżki do góry, wyprostował i tak trzymał, jakby chciał mnie odstraszyć hahaSmile)
Dotknęłam leciutko to były sztywne i wcale się pod palcem nie ugięły !!Taki bohater !Smile)
Kto nie ma to powinien sprawić sobie te niesamowite owady! Można siedzieć i gapić się na nie - co przepowiedziała mi oczywiście BogusiaSmile)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości