Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malutka agamka Resso134
Jak ktoś ma hodowle to robi sie zbiorczo bo jak u jednej wyjdzie to wszystkie mają, więc koszt ten sam. Na pewno znajdziesz agamke dla siebie Smile
Odpowiedz
Jeśli się zdecydujesz to bym radziła szukać w ogłoszeniach i uratować jakąś biedę...
Tak jak Gucio od Dagi czy moja Scarlett... Smile)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Przybędę z nowym smoczkiem od mojego przyjaciela , młoda ma około 2 miesiące i jak mówił to jest jakaś odmiana orange , ma taki pancerzyk i jest bardzo ładna . Przygotowuję do przyjęcia smoka terrarium , mam pytanie jeżeli chodzi kokcydia , czy myjka parowa wystarczy aby zlikwidować te paskudztwo ? Mam ścianki styropianowe pomalowane . Inne części terrarium wyciągnąłem i wezmę też potraktuję myjką parową ale czy ona wystarczy aby zabezpieczyć się przed tym ustrojstwem ?
Odpowiedz
Możesz jeszcze umyć wodą z octem on niszczy otoczki ocyst.
Odpowiedz
No tak tylko że dużo muszę tego użyć ? Czy wsytarczy na szmatkę i przetrzeć ? No bo to taka farba 50/50 zraszanie i parę wodą wytrzymała jakoś ;p
Odpowiedz
Jak przygotować wodę z octem to jest opis w dziale PORADY.
Ja bym radziła nalać tego roztworu do takiego zraszacza i pryskać dokładnie wszędzie.
Wtedy roztwór dotrze do każdego miejsca,do każdej szparki i o to chodzi.
Potem oczywiście spłukać samą wodą żeby pozbyć się octu no i jego zapachu. Ważne jest żeby i roztwór i woda były gorące.
Mam nadzieję że ta agamka będzie zdrowa....
Jak wszystko zrobisz z terra to napisz to jeszcze upewnisz się że wszystko jest ok. Smile)

Odpowiedz
Zrobiłem miksturę i spryskałem dzisiaj raz , jutro jeszcze z rana zrobię , po południu przejadę myjką parową . Myślę że będzie dobrze , chociaż mam obawy . Trochę się boję znowu brać maleństwo bo jednak jest bardziej narażone na paskudztwa ;x

Jeszcze pytanie co do karmówki , czy mączniki które dostałem w sklepie zoologicznym gdzie brałem agamę warto wyrzucić ? Mogą być nosicielami kokcydi ?
Odpowiedz
Jeśli w tym samym sklepie gdzie kupiłeś tę nieżyjącą agamkę to lepiej wyrzuć...

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości