Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odmowa jedzenia
Życzę żeby mu to już zostało i nie martwił swojej pańciSmile)
Jak ten wspaniały stan będzie trwał to bardzo się cieszęSmile) Ale jutro koniecznie napisz jak jest, ok?Smile) Ale badanie krwi warto będzie za jakiś czas powtórzyć żeby wiedzieć co się dzieje. A normalnie jak wszystko będzie ok to badanie kupki po 3-ch miesiącach.
Rozumiem że nie chce zjeść oseska - a coś innego w ogóle zjadł?
Odpowiedz
Na razie siedzimy na ciepłym słoneczku i wygrzewamy kości. Osesek jeszcze czeka na swoją kolej. Mam nadzieję, że smoczysko się skusi, bo od trzech dni nic nie chciał. Szarańcza też poszła w odstawkę Dodgy
Więcej w nim zabiegów jak z małym dzieckiem. Bo moje przynajmniej jadły na zmianę rosół, pomidorową, kurczaka i naleśniki Smile

Przedkłada jednak smak swojej pańci nad oseska. Właśnie mnie skubnął w palec. Stres dla mnie i dla niego. Dałam spokój.
Odpowiedz
Słuchajcie, być może mam na to wytłumaczenie Wink
Mam koleżankę, która ma agamka, również samczyka o identycznych rozmiarach. Od około 2óch m-cy nie chciał jeśc w ogóle szarańczy, stało się to nagle bo zawsze je lubił. nagle zaczął na nie dziwnie reagować, tak jakby się ich bał a żadnego powodu ku temu nie było, bo ani nic się nie zmieniło, penseta też ta sama, no nikt nie wiedział co się mogło stać. Głowiłyśmy się dobry czas nad nim, bo oprócz odmawiania jedzenia zachowywał się normalnie, kupa była, wszystko było ...mówiłam jej że to może wylinka, że może taki okres, robi się jesień, każdy chodzi trochę jak "przekręcony przez maszynkę" a znowu mój smok np. ma wylinki teraz co chwila, jedna po drugiej.
W końcu przed weekendem sytuacja się (chyba) rozwiązała. Okazało się że to okres godowy Wink jej smok zaczął robić pompki, machać głową wdól i w górę i chodził z czarną brodą. Zasugerowałam również urozmaicenie jedzenia i kupiła mu świerszcze których dawno nie jadł i co? Zaczął wcinać jak szalony Smile
Odpowiedz
No proszę... Weź się człowieku domyśl o co takiemu draniowi chodzi... Smile)
Ale dobrze wiedzieć,można wziąć to pod uwagę jak inny smok będzie miał podobny problem! Smile)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
@Ewa, no dokładnie. Tym bardziej, że procesy takie jak np. wylinka czy okres godowy zaczynają się dużo wcześniej niż jest to widoczne dla Nas, ale smok już to odczuwa dlatego zmienia się jego zachowanie Smile
Odpowiedz
U mnie Diego też mało je tylko panienki mu w głowie:p
Odpowiedz
hehe now idzisz @silva; pewnie to jest powód...;p
Odpowiedz
Sytuacja u mnie się niewiele zmienia. Bazyl siedzi, patrzy i dalej nie wychodzi. Zerka na karmówkę ale nie daje się namówić. Oseska też ominął szerokim łukiem. Na siłę już nie próbuję, jak skubnął mnie w palec.
Odpowiedz
Radziłabym wyciągnąć uparciucha, zrobić ciepłą kąpiel chce czy nie - a potem zaproponować coś do jedzeniaSmile)
Kąpiel zwykle bardzo ożywia smoka to może Bazyl się złamie i coś zje.
A kiedy jadł ostatnio? Bo Bazyl to dorosły smok i może sobie reguluje jedzenie? Chce teraz jeść rzadziej?
Moja Gamcia sama sobie wyznaczyła kiedy będzie jadła i w jakiej ilości. Ostatnio jadła tylko szarańcze i jak zjadła np. dwie - to następne po 2 dniach. Chociaż ja proponowałam codziennie i to np. co 2-3 godziny a ona nie i jużSmile)
A jakie masz temperatury w terra bo nie pamiętam?
Odpowiedz
Ja bym poszła do weta... Lepiej dmuchać na zimne...I mieć pewność,że wszystko jest ok Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości