Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Młoda agama brodata nie chce jesc (PILNE)
Super wiadomości Smile)
Jak wrócisz do domu to daj znowu i wybieraj takie jasne, świeżo po wylince to są miększe.
Jak zje to lampy muszą być jeszcze włączone ok. 4 godz. żeby dobrze strawila. Smile)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Jak wróciłem to zobaczyłem że w miseczce znowu jest jeden mniej i sie zalatwila i zauwazylem ze ogonek juz jej wylinial tak samo jak glowka a tulow zaczyna dopiero liniec

[Obrazek: 1d80c335bc4295a89c3847ff6707c3eb.jpg]
To jest zdjecie akurat gdy byla w przejscioym akwarium malyn na jeden dzien i mi uciekla i wygrzewala sie w doniczce na sloncu
Aktualnie siedzi w niskim akwarium ale dosyc sporym ma tam lampy itd
W weekend biore sie za prace i zrobie z drzwczkami od przodu

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Oj akwarium to nie jest dla niej dobre miejsce....
Nie ma wentylacji czyli przewiewu i łatwo można przegrzać agamkę jak jest niewłaściwa czyli za mocna grzewcza.
Piszesz ze to akwarium jest niskie - czyli żarówki wiszą nisko i agamka może się nie tylko przegrzać ale i poparzyć...
Przerabianie go to zdecydowanie zły pomysł, nic nie będzie dobrze.
Lepiej popatrz w ogłoszenia np. olx gdzie często można kupić fajne używane terra za małe pieniądze.
Możesz też kupić nowe np. szklane które nie kosztuje jakoś strasznie i po swojemu urządzić. Ja mam szklane i jestem bardzo zadowolona - i agamka też Smile)
Mała jest prześliczna i bystrzak z niej Smile)Dała radę zwiać i nie skończyło się to dla niej niebezpiecznie - np. zaklinowaniem się w jakimś ciasnym miejscu....
Ale trzeba pilnować na przyszłość no i narazie wogóle nie wypuszczać z terra Smile)

Odpowiedz
[Obrazek: 564c96f2fdbf20fa83e14ef9b423f30c.jpg]

Odpowiedz
Tak to wygląda u mnie - to cześć terra że ścianką i wyspą ciepła z prasowanego korka.

Odpowiedz
To znaczy te lampy sa regulowane wiec mozna je umiescic nawet pol metra od tej skalki
Mowie to do soboty musi tak byc a w sobote bedzie miala zrobione przezemnie duze i otwierane z przodu z wywietrznikami

Odpowiedz
OkSmile)
Napisz jutro jak mała i czy jadła ok? Smile)

Odpowiedz
Przyszedlem przed chwila do domu tez jednego macznika nie bylo i grzala sie pod lampa wiec chyba jest okej juz

Odpowiedz
Napewno jest coraz lepiej Smile)
Pamiętaj o wilgotności i wodzie w terra żeby się nie odwodniła.
Maluchy czasem są zainteresowane zieleniną, to połóż np listek bazylii czy trzykrotki albo coś innego co może jeść.
Spis znajdziesz na forum w dziale OWADY I ROŚLINY Smile)

Odpowiedz
dla 12 cm maluszka nie radzę wylęgu ale już małe świerszcze takie 0,5-1 cm . wylęgu może nie zauważyć a poza tym to strasznie szybko pada i szkoda bo trzeba zamawiać nowe. pamiętam jak Ludwiś był mały 10 cm jak go kupiłam na wylęg nawet nie spojrzał.
Moje kochane stadko  Heart

[Obrazek: sygn.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości