Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Młoda agama brodata nie chce jesc (PILNE)
Cześć
Kupiłem 5 dni temu młodą agamkę brodatą
Jestem zielony w te sprawy czytałem sporo na forach o wyposażeniu karmieniu itd ale mam problem .
Agamka nie chce jesć 3 dnia od przyjscia zjadła 2 mączniki i wcześniej troche warzyw (mało) od tamtego czasu gdy podaje jej jedzenie (na recznik papierowy w terrarium nie z pensety ani z miski) nie je
Posypuje wszystko wapnem jak wyczytalem wczensiej
I tez strasznie sie boi a staram sie ograniczac jej kontakt ze mna do minimum do sprzarania i karmienia a pozniej zakrywam kocem
Agamka ma dzienny dostep do lampy grzewczej i zarowki uvb
Myslalem nad kupnem swierszczy ale sa za duze i nie jestem pewien czy moge je dac
Prosze o szybka odpowiedz

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Witaj Jakubie Smile)
Z maluchami często jest problem jeśli chodzi o karmienie...
Dobrze że terra jest zakryte, to jej ułatwi aklimatyzację - czyli łatwiej przyzwyczai się.
Połóż trochę owadów w miseczce może zje jak nie będziesz przy tym. Mączniki nie uciekną i ona jest napewno do nich przyzwyczajona więc może zje.
Bardzo ważne jest żeby była miseczka z wodą w terra i żeby mogła się napić. Odwodnienie jest bardzo groźne.
Podaj więcej info o agamce - ile ma miesięcy a także jakie masz temperatury w terra,bo jest to bardzo ważne.
Bardzo radzę przeczytać u nas na głównej stronie w dziale GADY opis agamy brodatej. Jest tam napisane jak trzeba się nią opiekować, no ijakie powinny być warunki w terra.
Ten opis napewno Ci pomoże.
No i pisz koniecznie jak ona się zachowuje.
Acha i kiedy była ostatnia kupka.
Nie Ty pierwszy i nie ostatni martwisz się o swojego smoczka - pomożemy i poradzimy Smile)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
To tak na kamieniu na ktory jest nakierowana lampa jest okolo 35stopni do 38 a ptzy koncu 25
Ostatnio zalatwiala sie wczoraj
Woda jest codziennie wymieniana rano i pod wieczor
Jest spokojna jak zmieniam jej wode lub staram sie ja karmic to nie ucieka pewnie sie boi ale nie syczy ani nie chowa sie
Wiek nie jestem prwnien napisze do hodowcy ale ma okolo 12 cm i wlasnie przechodzi wylinke

Odpowiedz
To prawie niemowlę takie maleństwo....
Dobrze że nie ucieka w panice od ręki bo dopiero by było.
Kup jej malutkie swierszcze najlepiej bananowe bo są mięciutkie i małe a także karaczany tureckie bo też są miękkie. Najlepiej takie ok. 0,5 cm do 1 cm max i te większe najlepiej trochę miażdżyć to łatwiej zje.
Możesz zamówić w Bugstore oni wysyłają na całą Polskę w każdym rozmiarze. Tylko jutro najdalej pojutrze żeby doszły w tym tygodniu.
Dobrze że robi kupki,dobrze że zmieniasz wodę i dobrze że za dużo nie działasz w terra Smile)
Jak ma wylinkę to trzeba by utrzymać wilgotność bo to jej pomoże zrzucić skórkę.
Zwróć uwagę na ogonek i paluszki czy zeszła bo tam lubi się niestety zatrzymać i potem problem.
Wilgotność podniesiesz jak będziesz psikać wodą w terra. Ale rób to delikatnie i w miarę cicho,bo agamki często boją się tego dźwięku - jakby syczenia.
No i na nią lepiej nie psikaj,chyba że bardzo delikatnie i CIEPŁĄ wodą. To by pomogło przy wylince.
Ale jakby się przestraszyła to już nie rób.
Całego terra nie zakrywaj, żeby kawałek świata poza terra widziała.
To takie praktyczne rady z własnego doświadczenia Smile)
To trzymam kciuki i pisz Smile)

Odpowiedz
Dziekuje bardzo za pomoc
Zostawie na noc i na jutrzejszy dzien maczniki w miseczce i zobacze czy zje przynajmniej jednego ale zamowie jutro rozniez swierszcze
Na ogonku zchodzi normalnie luszczy sie i schodzi coraz bardziej z dnia na dzien
Bede pisal na biezaco w tym watku co i jak sie dzieje
Jesscze raz dziekuje za pomoc zastosuje sie do rad i moze yo cos zmieni

Odpowiedz
Takie maluszki są bardzo płochliwe, chyba że się je od wyklucia na ręce bierze. Z tym pryskaniem po terrarium też nie przesadź żeby nie zrobić sauny w środku bo ostatnimi dniami jest bardzo ciepło. 12 cm to 4-6 tygodniowa agamka czyli powinna być rozkarmiona, wybieraj jej białe mączniki zaraz po wylince to chętniej zje Smile zostaw jej je w miseczce nie uciekną a mała zje kiedy będzie chciała.
Odpowiedz
Jakubie od tego jesteśmy żeby Ci pomóc - a właściwie Twojemu smoczkowiSmile)
Jakaś fotka by się kiedyś przydała, ale na razie jej nie strasz. Jak ma smoczątko na imię?Smile)
Odpowiedz
Lepiej zamów karaczany dłużej żyją, wolniej rosną i nie pogryzą agamki jakby jakiś się zaplatał w terrarium, jakiś wylęg karaczana czy to tureckiego czy argentyńskiego czy brazylijskiego - ostatnie 2 gatunki są duże, ale wylęg się nadaje dla takiej małej agamki, one też nie chodzą po szkle więc ze szklanej miseczki nie uciekną. Możesz też zamówić dorosłe parki B. dubia dobrze się mnożą więc miałbyś swoje jedzonko Smile
Wylęg świerszcz jest delikatny i jak zamówisz dużo to padną zanim skarmisz, za to karaczany żyją długo.
Odpowiedz
Jak nie będzie chciała jeść karaczanów to będą swierszcze w zapasie,dlatego radziłam zamówić jedne i drugie.
Wylęg byłby najlepszy, ale jak mają zostawać w miseczce to lepsze trochę większe bo lepiej zobaczy Smile)No i jak zjada mączniki które małe nie są to myślę że takiemu 0,5 cm też da radę -a więcej mięska Smile)

Odpowiedz
Zdjecie dodam jak wroce do domu
Nad imieniem sie zastanawiam jak narazie
Zostawilem jej jedzenie w miseczce i rano sprawdzilem to zaczela jesc wiec jest dobrze ale i tak dzis zamowie i karaczany i swierszcze

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości